Духовне

Посмішка молодого священика перед розстрілом

Блаженний священномученик о. Мартін Мартінес Пасквал залишив нам і фотографічне свідчення своєї християнської перемоги. На фотографії, яку зробили іспанські комуністи перед розстрілом священика, отець Пасквал на кілька хвилин до смерті, знаючи, що його зараз розстріляють, посміхається, пише ChurchMilitant.com.

Коли в революційній Іспанії розпочалося криваве переслідування католиків у 1938р. о. Пасквал якраз знаходився на вакаціях у своїх батьків. Він подбав про освячені Дари із парафіяльної церкви, щоб вони не були осквернені революціонерами. Кілька місяців отець переховувався у печерах, розташованих неподалік. Коли він повернувся у рідне село, то довідався що комуністи арештували його батька і допитували про місцезнаходження сина.

Батько передав синові з тюрми прохання, щоб він втікав чим далі з місць підконтрольних революціонерам. Проте о. Паскваль здався комуністам, в надії, що ті випустять його батька з в’язниці. Отця разом із іншими священиками запроторили до в’язниці, проте, вони там мали змогу служити іншим в’язням, уділяючи їм св. Таїнство Покаяння. 18 серпня 1938р. комуністи повантажили священиків на грузовика і вивезли на місцевий цвинтар.

Перед розстрілом кати хотіли зав’язати отцеві очі, щоб він не бачив пострілу гвинтівки, та отець відмовився і сказав: «Я тільки уділю вам благословення, щоб Бог простив вам те божевілля, яке ви здійснюєте». І він поблагословив своїх убивць.

Ганс Ґутман, республіканський солдат, який документував діяльність поліції, зробив фотографію перед розстрілом, у цей момент о. Пасквал посміхнувся. Останні слова отця були: «Нехай живе Христос Цар!».

1 жовтня 1995р. св. Папа Іван Павло ІІ проголосив о. Пасквала блаженним Католицької Церкви. Більше як тисячу мучеників, замордованих іспанськими революціонерами, проголошено Католицькою Церквою блаженними.  Офіційні дані свідчать, що іспанські революціонери за час антикатолицьких гонінь в Іспанії вбили 6832 єпископів і священиків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.