Економіка

З 2022 року тарифи на залізничні перевезення вантажів 1-го класу зростуть на 9 відсотків

З 1 січня 2022 року відбудеться підвищення рівня тарифів на перевезення групи вантажів 1-го тарифного класу на 9%. Додаткове підвищення передбачається наказом Міністерства інфраструктури України від 29 жовтня 2021 року № 586 «Про внесення зміни до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги». Реалізація рішення дозволить:

  • скоротити диспропорцію між рівнями тарифних класів вантажів;
  • удосконалити тарифну політику на залізничному транспорті;
  • одержати додаткові доходи АТ «Укрзалізниця» у 2022 році в сумі 2,31 млрд грн (за прогнозними розрахунками);
  • збільшити податкові надходження до Державного бюджету України на суму 117,2 млн грн у 2022 році;
  • забезпечити ремонт основних засобів, що використовуються в реалізації послуг з вантажних перевезень, та інфраструктури, направити кошти на освоєння капітальних інвестицій для забезпечення безпеки руху поїздів;
  • здійснити у 2022 р. реконструкцію 150 км колії, електричних мереж, технічне переоснащення та ремонт штучних споруд господарства колії, тягових підстанцій, пристроїв СЦБ на суму 425,8 млн грн, модернізацію тягового рухомого складу на суму 400 млн грн. Прийняття відповідного рішення є наступним кроком на шляху ліквідації розподілу вартості перевезення за тарифними класами вантажів, що передбачено Стратегією АТ «Укрзалізниця» до 2023 року. Так, у 2021 році зміна рівня тарифів має принести товариству додаткові 2 млрд грн. Ще 10 млрд грн прогнозовано товариство отримає у 2022 році. Враховуючи додаткове підвищення, загальний прогнозований дохід наступного року складе 12,3 млрд грн. Щоб зменшити ризики для економіки країни та вітчизняних виробників, зміну рівня тарифів пропонується здійснювати поступово. Нагадаємо, що 9 листопада 2021 року відбувся масштабний форум “Велике будівництво: нова залізниця”, під час якого презентовано ключові інфраструктурні проєкти Української залізниці на найближчі 2-3 роки. Зокрема, планується електрифікувати 500 км та реконструювати 2100 км залізничних шляхів, закупити 192 пасажирських поїзди та 650 спальних вагонів, а також майже 45 тис. вантажних вагонів.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України