Духовне

У Харкові презентували Євангелія та Книги Діянь апостолів шрифтом Брайля

11 листопада у Свято-Дмитрівському храмі міста Харкова відбулась презентація Євангелія та Книги Діянь апостолів шрифтом Брайля

Видання є результатом співпраці Патріаршої Катехитичної комісії УГКЦ з Українським товариством сліпих.

У заході взяли участь Екзарх Харківський Владика Василій, голова Відділу соціального служіння УГКЦ, Архиєпископ-емерит Ігор Ісіченко, о. Григорій Семенков, РКЦ, а також представники релігійних та громадських організацій. Дистанційно, через платформу ZOOM, до презентації долучилися п. Назар Дуда, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії та о. Андрій Стадницький, який ініціював друк та підтримував презентоване видання.

Владика Василій, відкриваючи зустріч, зазначив, що видання Священного Писання для незрячих є непересічною подією. “Людина, яка читає Слово Боже, відчуває присутність Бога, що Він її любить і веде. Важливо, щоб незрячі також чули, читали, щоб вони зростали у вірі і через книги знаходили шлях до Бога”, – додав Архиєрей.

У ході презентації, незрячий журналіст Володимир Носков запропонував, щоб на перспективу були видрукувані шрифтом Брайля Біблійні також Притчі та Псалми.

Після заходу примірники книг були подаровані п.Валентині Бутенко, яка працює в центрі реабілітації ”Право вибору” та п. Наталії Бубліченко керівнику ПЦ ”Правніка”, а також у Харківську дитячу бібліотеку №17.

Варто додати, що Євангелія та Книги Діянь апостолів шрифтом Брайля видрукуване у Республіканському будинку звукозапису та друку. Воно є справжнім подарунком для незрячих, адже в Україні таких видань є обмаль. Подібне видання (Євангеліє) українською мовою було здійснено ще у 90-х роках минулого століття товариством «Світло на Сході», та більшість його тиражу здебільшого потрапила у бібліотеки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України