ЄС|NATO

Витік даних: скільки коштують вакцини від коронавируса для ЄС

Бельгійський політик, мабуть, випадково розкрив ціни на вакцини тих виробників, з якими Комісія ЄС уклала контракти

Держсекретар щодо захисту прав споживачів Єва Де Блекер опублікувала в четвер у службі коротких повідомлень Twitter таблицю з цінами на дозу шести вакцин.

Запис з цінами на вакцини була видалена через короткий час, але газета «Het Laatste Nieuws» опублікувала скріншот. Відповідно, ліки американської компанії Moderna є найдорожчим: воно буде коштувати 18 доларів (близько 14,70 євро) за дозу. Вартість вакцини американської корпорації Johnson & Johnson 8,50 доларів (близько 7 євро). Вакцина від Майнцскої компанії Biontech / Pfizer вартує 20 євро за дозу. Компанія з Тюбінгена Curevac просить десять євро, французька Sanofi – 7,56 євро. Безумовно, найдешевшими будуть вакцини від Astrazeneca – всього 1,78 євро за дозу.

Комісія ЄС уклала контракти на поставку з цими шістьма постачальниками від імені країн-членів ЄС. Через застережень про конфіденційність в контрактах, влада Брюсселя не побажали коментувати інформацію, поширену Де Блекере в п’ятницю.

В цілому контракти на поставку в ЄС складають 1,3 мільярда доз. Крім того, узгоджені варіанти на закупівлю ще 660 млн. Комісія вже скористалася цими можливостями. Вона збільшила замовлення від Pfizer-Biontech з 200 до 300 мільйонів і від Moderna з 80 до 160 мільйонів доз.

Завдяки зусиллям Pfizer-Biontech перша вакцина від коронавірусу повинна бути схвалена в цьому році. Moderna незабаром може послідувати цьому прикладу. Для інших виробників затвердження, швидше за все, відбудеться через кілька місяців, якщо взагалі буде. Sanofi недавно визнала серйозні проблеми з розробкою.

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України