Блаженніший Святослав до монашества: «Дякую, що ми разом творили широку спільноту нашої Церкви, яка цього року служила найслабшим»

На завершення року дякуємо Господу за весь досвід, який ми спільно здобули. Дякую усім вам, брати і сестри, за те, що ми справді творимо широку спільноту нашої Церкви, яка цього року хотіла послужити найслабшим і посвідчити материнську теплоту людині, яка сьогодні є розгубленою, засмученою і самотньою. Ми могли зігрівати теплотою Святого Духа, який пульсує в наших серцях і домах. Про це говорив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у четвер, 17 грудня, під час щорічної зустрічі з монашеством. Цього року з огляду на карантинні обмеження зустріч відбулася онлайн.

В онлайн-зустрічі взяли участь настоятелі монастирів з різних країн світу, зокрема з України, Польщі, Італії та Канади.

У своєму слові до богопосвячених осіб Предстоятель УГКЦ висловив подяку Патріаршій комісії у справах монашества за непростий рік праці. «Я знаю, як багато викликів постало перед комісіями, дякую, що ви разом зі своїми співпрацівниками второпно  пережили цей рік», — сказав він.

Глава Церкви відзначив великим здобутком Патріаршої комісії цього року те, що розпочала свою працю Школа духовного проводу «Єлеазар». «Так важливо, щоб у лоні нашого богопосвяченого життя і монашества наша молодь і старші зустріли зрілих, вишколених, вправних духовних отців і матерів. Дякую, що така школа почала свою працю і я дякую кожному настоятелю і настоятельці, що буде скеровувати своїх людей, яким Бог дав особливого духа до духовного батьківства і материнства, щоб дар у школі можна було розвивати», — підкреслив він.

Підсумовуючи цей рік, Глава Церкви наголосив, що він був особливим через вибух пандемії коронавірусу, яка, на жаль, позначалися на наших спільнотах у всьому світі. Він висловив подяку за те, що монашество послухало голосу свого церковного проводу і від самого початку дуже серйозно сприйняли настанови щодо правил безпеки. Отець і Глава Церкви подякував богопосвяченим особам за спілкування та за різні приклади солідарності між монашими спільнотами.

«Цього року ми відкрили для себе багато дарів і можливостей. Сьогодні разом з вами дякую Богу за всі моменти людяності, глибокої молитви, здатності співпереживати, допомагати одне одному, переймати на себе біль інших людей і всієї Церкви», — додав він.

На його переконання, Бог нам відкриває нові горизонти в новому році і дає завдання любити Бога і Церкву і Йому послужити.

«Яким буде світ, якою буде роль Церкви у посткоронавірусному світі — Господь нам ще відкриє, але ми мусимо мати відкрите вухо і серце, щоб відчитати Божу волю для нашого життя і служіння», — зауважив Блаженніший Святослав.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh