Війна рф проти України

Укроборонпром в 2019 році експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

Підприємства концерну «Укроборонпром» в 2019 році експортували за кордон озброєння і послуг на суму $908 млн, що на 19% більше, ніж роком раніше. Про це заявив глава держконцерну Айварас Абромавічус.

Абромавичус додав, що Україна не входить у десятку найбільших експортерів озброєння, а обсяги експорту США і РФ перевищують вітчизняний в десятки разів, проте запевнив, що і 2020 року показники “Укроборонпрому” щодо поставок за кордон збільшаться.

«Бачимо, що у 2020 році зростання експорту намічається на рівні 30%. І це дуже важлива цифра, особливо напередодні уповільнення темпів зростання промислового виробництва, яке відбувається не тільки в нашій країні, але і у всьому світі», – сказав глава Айварас Абромавічус.

Укроборонпром експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

Укроборонпром експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

БРДМ-2Л1 готові для передачі в одну з мотопіхотних бригад ЗСУ Фото: Укроборонпром

«Є види техніки, які занадто дорогі для України. Хоча держоборонзамовлення з кожним роком зростає і я хотів би відзначити, що в наступному році він буде рекордним. Якщо в цьому році він становив 19 млрд грн держоборонзамовлення і приблизно 3 млрд грн ще бюджет за держгарантіями – це всього 22 млрд. наступного року це буде 20 плюс 10, тобто 30 млрд грн», – зазначив Абромавічус.

Укроборонпром експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

Укроборонпром експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

«У державному концерні Укроборонпром розробили і направили в Кабінет міністрів і профільний комітет Верховної Ради законопроєкт про списання безнадійної заборгованості в розмірі 4,4 млрд грн.», — зазначив Абромавічус.

За його словами, вже при перетворенні Укроборопрома в корпорацію понад 20 підприємств мали заборгованості не тільки із заробітної плати, а й перед банками, органами місцевого самоврядування, держбюджетом.

Абромавічус називає заборгованість в 4,4 млрд грн “абсолютно безнадійною”. І вважає за необхідне списати її, щоб дати таким легендарним підприємствам, як завод імені Малишева, Харківський авіаційний завод, Квант, Зірка друге дихання.

Глава Укроборонпрому зазначив, що законопроєкт уже переданий в Кабмін і профільний комітет Верховної Ради.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України