Укроборонпром в 2019 році експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

Підприємства концерну «Укроборонпром» в 2019 році експортували за кордон озброєння і послуг на суму $908 млн, що на 19% більше, ніж роком раніше. Про це заявив глава держконцерну Айварас Абромавічус.

Абромавичус додав, що Україна не входить у десятку найбільших експортерів озброєння, а обсяги експорту США і РФ перевищують вітчизняний в десятки разів, проте запевнив, що і 2020 року показники “Укроборонпрому” щодо поставок за кордон збільшаться.

«Бачимо, що у 2020 році зростання експорту намічається на рівні 30%. І це дуже важлива цифра, особливо напередодні уповільнення темпів зростання промислового виробництва, яке відбувається не тільки в нашій країні, але і у всьому світі», – сказав глава Айварас Абромавічус.

Укроборонпром експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

БРДМ-2Л1 готові для передачі в одну з мотопіхотних бригад ЗСУ Фото: Укроборонпром

«Є види техніки, які занадто дорогі для України. Хоча держоборонзамовлення з кожним роком зростає і я хотів би відзначити, що в наступному році він буде рекордним. Якщо в цьому році він становив 19 млрд грн держоборонзамовлення і приблизно 3 млрд грн ще бюджет за держгарантіями – це всього 22 млрд. наступного року це буде 20 плюс 10, тобто 30 млрд грн», – зазначив Абромавічус.

Укроборонпром експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

Укроборонпром експортував озброєння та послуг на $908 мільйонів

«У державному концерні Укроборонпром розробили і направили в Кабінет міністрів і профільний комітет Верховної Ради законопроєкт про списання безнадійної заборгованості в розмірі 4,4 млрд грн.», — зазначив Абромавічус.

За його словами, вже при перетворенні Укроборопрома в корпорацію понад 20 підприємств мали заборгованості не тільки із заробітної плати, а й перед банками, органами місцевого самоврядування, держбюджетом.

Абромавічус називає заборгованість в 4,4 млрд грн “абсолютно безнадійною”. І вважає за необхідне списати її, щоб дати таким легендарним підприємствам, як завод імені Малишева, Харківський авіаційний завод, Квант, Зірка друге дихання.

Глава Укроборонпрому зазначив, що законопроєкт уже переданий в Кабмін і профільний комітет Верховної Ради.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh