Здоров'я

Карантин через коронавірус, як в Україні ізольовуватимуть хворих у випадку епідемії

В Україні виявлено першого хворого на коронавірус, а також декілька осіб госпіталізовано з підозрою. Чернівецькі лікарі зараз відпрацьовують контакти першого пацієнта з коронавірусом, а їх близько 35. Тобто, потенційно частина цих людей або всі вони можуть потребувати госпіталізації на карантин.

За прогнозами ВООЗ, ризики того, що кількість хворих коронавірусом в Україні буде наростати, високі. Це означає, що буде рости і число людей, яким потрібен контроль медиків і карантин. У МОЗ потурбувалися про виділення ліжок в інфекційних стаціонарах для хворих коронавірусом, але наразі не вирішили, що робити з поки ще здоровими. Екс-санітарний лікар України Святослав Протас прокоментував:

“Немає списку об’єктів, визначених для обсервації. Раніше були переліки гуртожитків, готелів, санаторіїв, які можна було залучити на випадок епідемії або за програмою цивільної оборони. Але вони давно неактуальні”Святослав Протас.

Зазначається, що теоретично під обсервацію можна використовувати відомчі санаторії, військові госпіталі або навіть приватні готелі. Однак, їх потрібно хоча б мінімально пристосувати для карантину, на що потрібні гроші. Крім того, не виключені протести місцевого населення, до яких спробують підселити заражених вірусом. Якщо не буде вирішено питання з обсервацією, то поодинокі випадки захворювання можуть швидко перерости в  епідемію, і тоді доведеться закривати на карантин не окремі групи людей, а цілі міста.

Для госпіталізації хворих і людей з підозрою потрібні інфекційні стаціонари, бажано зі спеціальними боксами, автономними системами вентиляції і каналізації. Водночас у МОЗ відзвітували, що в інфекційних лікарнях є 12 тисяч ліжко-місць, інфекційних боксів значно менше — до 20 на кожну область.

Крім того, фахівці зауважують, що в першу чергу слід орієнтуватися на наявність необхідного обладнання, наприклад, апаратів штучного дихання. А їх на всю країну близько 600. Щоправда, зараз місцеві органи влади намагаються поповнити запаси,  вартість одного такого апарату близько 40-50 тисяч гривень. Якщо не буде масштабної епідемії і десятків тисяч хворих, очікується, що розмістити пацієнтів з коронавірусом зможуть. Проте ситуація ускладниться, якщо вірус стане різко набирати обертів, а цього теж виключати не можна.

Водночас, що перепрофілювати під потреби екстреної медичної допомоги 200 приймальних відділень по країні знадобиться близько 3 млрд гривень, а оперативне виділення такого фінансування під питанням. Заступник міністра Віктор Ляшко зазначив, що разі масового зараження українців коронавірусом госпіталізація вже буде не потрібна, оскільки інфіковані зможуть не лише сидіти на карантині, але й лікуватися вдома.

Крім того, не виключено, що деякі українці навіть будуть приховувати хворобу, сподіваючись, що “саме пройде”. А це ще більше ускладнить ситуацію. Саме через це карантин може виявитися проблемою номер один у випадку спалаху коронавірусу в Україні. Адже якщо не виконувати вимоги з обсервації, поодинокі випадки можуть швидко перерости в справжню епідемію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України