Українська Літургія в римському храмі Святої Марії Цариці Апостолів

У середу, 11 січня 2017 року, була звершена Божественна Літургія італійською мовою в візантійсько-українському обряді у церкві Святої Марії Цариці Апостолів у Римі (Santa Maria Regina Apostolorum).

Божественна Літургія відбулася з ініціативи пароха храму Святої Марії Цариці Апостолів, о. Ніколи Ґаллуччі (Don Nicola Gallucci), в контексті Богоявленських святкувань.

Молитву очолив ієрей Тарас Остафіїв, докторант папської Академії Святого Альфонса в Римі.

Після прочитання Євангелія священнослужитель звернувся до присутніх на молінні вірних із проповіддю, в якій наголосив, що Христос є вчителем фундаментальних цінностей, які не мають терміну придатності, а є вічними. І, якщо хтось каже, що християни живуть згідно із застарілими цінностями, які були актуальними в далекому Середньовіччі, то той не усвідомлює до кінця глибини християнства.

В кінці Божественної Літургії о. Тарас подякував пароху церкви Святої Марії Цариці Апостолів, отцям Паллоттинам та всій парафіяльній спільноті за запрошення, за спільну молитву та за можливість брати участь у Богоявленських урочистостях, започаткованих св. Вікентієм Паллотті.

На завершення настоятель храму, о. Нікола Ґаллуччі, подякував українській спільноті за молитву та готовність поділитися багатством і духовністю східного візантійського Богослуження.

Довідка

Парафією Святої Марії Цариці Апостолів у Римі (Santa Maria Regina Apostolorum a Roma) опікується спільнота отців Паллоттинів, засновником якої є св. Вікентій Паллотті (1795-1850). Св. Вікентій Паллотті народився у Римі 21 квітня 1795 року. У віці 22 років став священиком. У 1835 році створив спільноту «Товариство Католицького Апостольства», до якої входять священики і брати Паллоттини, сестри Паллоттинки, а також миряни. Метою цього товариства є всезагальна євангелізація суспільства, оживлення віри і християнської любові між людьми. Сто років після смерті Вікентія Паллотті, 2 січня 1950 року, Папа Пій XII проголосив його блаженним. Його тіло залишили в кришталевому гробі під головним вівтарем в церкві св. Сальваторе (San Salvatore in Onda) у Римі. Папа Іван XXIII 20 січня 1963 року проголосив блаженного Вікентія Паллотті святим та апостолом Риму, а водночас покровителем мирян.

На початку 1836 року «Католицьке Апостольство» з ініціативи Вікентія Паллотті організувало урочисте святкування празника Богоявлення Господнього. Протягом восьми днів у церкві Святого Духа в Римі щоденно відправлялися урочисті Служби у різних обрядах і традиціях традиції. Крім того, щоденно проголошувалося кілька проповідей різними мовами.

Богоявленська урочистість підкреслювала, що всі народи, незважаючи на різні мови і традиції, покликані до єдиної Церкви і що всі по-своєму повинні прославляти Бога. Також ця урочистість мала на меті пробудити серед вірних радість визнання християнської віри, яка обіймає цілий світ, та оживити любов до Церкви. Урочистість отримала в Римі великий розголос, церква Святого Духа виявилася замалою для її проведення. Тому також в наступні роки Служби звершувалися в церкві Сан Карло аль Корсо (San Carlo al Corso). Згодом святкування Богоявлення було перенесене до великого і прекрасного храму Сант Андреа делла Валле (Sant’Andrea della Valle). Там щороку духовні сини Паллотті організовували святкування Богоявлення Господнього.

Святкування Богоявлення Господнього (6 січня за григоріанським календарем) в дусі, започаткованому Вікентієм Паллотті, продовжується і сьогодні.

До таких Богоявленських святкувань вже четвертий рік поспіль була запрошена і українська парафія свв. Сергія і Вакха в Римі, щоб звершити Божественну Літургію в українському обряді.

Джерело: ukr-parafia-roma.it

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh