ІV Всесвітній Апостольський Конгрес Божого Милосердя

Від 16 до 20 січня 2017 року в столиці Філіппін Манілі відбудеться ІV Всесвітній Апостольський Конгрес Божого Милосердя (WACOM). Посланцем Папи Франциска на ньому буде архиєпископ Ліону, кардинал Філіп Барбарен. Зустріч організовує Рада Всесвітніх Конгресів Божого Милосердя, яку з 2008 року очолює архиєпископ-митрополит Відня, кардинал Крістоф Шенборн. Загальна тема конгресу: покликані до милосердя, послані нести милосердя.

Думка про організацію конгресу Божого Милосердя зродилась після смерті святого Папи Івана Павла II серед грона найближчих до нього ієрархів:  Станіслава Дзівіша з Кракова, кардинала Бачкіса з Литви, кардинала Таґле з Філіппін та кардинала Жан-Луї Торана з Римської Курії. Спонукою стали слова Івана Павла ІІ в Лагєвніках (Польща) в 2002 році: «Як же ж багато сьогоднішній світ потребує Божого милосердя!» – сказав тоді Папа. Святий Іван Павло ІІ відійшов до Небесного Отця 2 квітня 2005 року, напередодні неділі Божого Милосердя, який він впровадив у літургійний календар.

У рік Великого Ювілею 2000 Іван Павло II канонізував польську черницю Фаустину Ковальську (1905-1938), – апостолку Божого Милосердя. Образ Ісуса Милосердного з написом  «Ісусе, довіряю Тобі» знають і вшановують у багатьох країнах світу.

Конгреси Божого Милосердя – всесвітні, континентальні, національні, регіональні мають на меті бути відповіддю на заклик Євангелія, який повторили Вселенські Архиєреї Іван Павло ІІ та Франциск. Вони спонукають Церкву до більшої відповідальності й мотивації у звіщенні Божого Милосердя.

Це заклик не тільки до католицької Церкви, але й до інших Церков, до всіх охрищених в загальному, до визнавців інших віросповідань, до невіруючих, до політиків, до людей, залучених у соціальне служіння. Таким чином, Боже Милосердя зможе стати новою творчою іскрою та новою цивілізацією.

Перший Всесвітній Апостольський Конгрес Божого Милосердя відбувся в Римі 2008 року, в третю річницю «повернення Івана Павла II до дому Отця», а другий –  в 2011 році в Кракові-Лагєвніках (Польща). Місцем проведення третього Конгресу Божого Милосердя була столиця Колумбії, місто Богота.

Джерело: Радіо Ватикан

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh