Українці торгують нирками, кров’ю та іншими частинами тіла

  Люди віддають свої органи за хороший гонорар: нирка – 50 тисяч доларів, на спермі чоловіки можуть заробити 100 грн.

Українці почали активніше заробляти “натурпродуктом”. Донори здають кров, плазму і навіть готові ділитися спинним мозком. Особливо така практика поширена в Харкові. Підтвердження тому – велика кількість приватних пропозицій на сайтах оголошень.

“Приміром, за значний гонорар 24-річний хлопець бажає продати одну зі своїх нирок, а панночка з вищою освітою готова поділитися яйцеклітиною”, – пише “Сегодня”.

Як виявилось, такі процедури діляться на законні і кримінально карані. Серед перших – здача крові, сперми і донорство яйцеклітини. А ось за продаж нирки або печінки донор може отримати 7 років в’язниці.

Найлегший спосіб поповнити гаманець – здати кров на станції переливання, отримавши за кожні 100 мл 16 грн. (За раз можуть взяти до 400 мл). Плюс, кожному донорові дають чай і 18 грн на харчування. Якщо здаєте вперше – отримаєте лише гроші на їжу, гонорар за червону рідину дають після кількох процедур.

“Необхідна довідка про стан здоров’я від терапевта і флюорографія. При собі потрібно мати паспорт, людина повинна бути прописана в Харкові або області. Донорів з інших областей ми не приймаємо, можливо, ви здавали кров в іншому регіоні і вас забракували через перенесену в дитинстві жовтяницю, але перевірити це ми не можемо – у кожній області своя база”, – розповіли на станції.

Якщо вашу кров визнають придатною, можуть відправити здавати її на плазму: тут розцінки такі ж, але для того, щоб витягти з крові дорогу плазму, “викачають” 600-800 мл, а значить, заробіток збільшиться.

Потрібні донори і в репродуктивні клініки. На спермі чоловіки можуть заробити 100 грн. Але для цього перший раз здавати сперму доведеться безкоштовно: пробірку помістять у спеціальний холодильник, якщо за півроку вміст не зіпсується – донор може здавати сперму вже за гроші. Вік донора – 20-40 років, він повинен мати відмінне здоров’я і не курити.

Жінки можуть “пожертвувати” власну яйцеклітину безплідній парі. Це можна зробити анонімно або “з рук в руки”. Інкогніто (після здачі всіх необхідних аналізів) – яйцеклітину куплять медики. “За процедуру жінка отримує компенсацію в залежності від віку і здоров’я. У донора обов’язково повинна бути своя дитина”, – сказали у клініці. Якщо шукати пару самостійно – сума гонорару може зрости в 7-8 разів. Одна з потенційних донорів яйцеклітини пояснила високу ціну так: “Знаючи про хворобливість маніпуляцій, оцінюю свої послуги в 32 000 грн”.

Незважаючи на величезну кількість пропозицій з продажу внутрішніх органів, трансплантологи кажуть, що такі операції в Україну незаконні. “До нас часто приходять люди з пропозицією продати нирку, але за законом донором може стати лише близький родич, і ці люди йдуть ні з чим”, – розповів заввідділенням трансплантології Харківського обласного клінічного центру урології та нефрології ім. Шаповала Віталій Бублик.

Спорідненість треба підтверджувати документами. З дозволу рідних, медики пересаджують пацієнтам органи загиблих людей, але в цьому випадку хворим доводиться роками чекати своєї черги. Сьогодні пересадки нирки потребують близько 70 харків’ян. Зважаючи на незаконність маніпуляцій в оголошеннях донори вказують, що готові виїжджати на операції за кордон.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh