Економіка

Дунайське пароплавство в Україні модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу модернізації буксирів-штовхачів УДП

Зокрема, документом передбачається модернізація до 33 буксирів завдяки використанню сучасних гібридних двигунів та технологій компанії ABC.

Відзначається, що гібридні двигуни ABC дозволяють використовувати як звичайне дизельне паливо, так і інші його види – метанол, водень.

Оснащення буксирів-штовхачів УДП двигунами та технологіями компанії ABC буде відповідати всім стандартам EURO STAGE V, що стосуються вимог щодо викидів шкідливих речовин в атмосферу.

УДП отримає можливість продовжити термін служби застарілого базового флоту і, водночас розширити свою діяльність на певних ділянках Дунаю та надалі й на річці Рейн.

“В УДП з’явиться можливість виходу на нові ринки перевезення вантажів – наприклад, контейнери, великогабаритне устаткування, перевезення “зеленого водню”, а ABC зможе інтегрувати свої сучасні технології в бізнес-процеси Українського Дунайського пароплавства, – в суднобудування і судноремонт”, – йдеться в повідомленні УДП.

Модернізація буксирів-штовхачів відбуватиметься на ГВСП “Кілійський суднобудівно-судноремонтний завод” із залученням інженерно-технічних фахівців ABC для установки відповідного обладнання і гібридних двигунів.

Зараз УДП і ABC розглядають можливості реалізації бізнес-проєкту і шукають оптимальні джерела для його фінансування. Серед можливих сценаріїв – залучення цільового кредиту на основі відповідної міжурядової угоди між Україною і Бельгією. У якості альтернативи – звернення до ЄС або Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) з проханням про виділення коштів і/або грантів.

Загальний бюджет проєкту оцінюється в 90 мільйонів євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України