Духовне

Блаженніший Святослав і владика Богдан Дзюрах зустрілися з кардиналом Райнгардом Марксом

Сьогодні, 16 квітня 2021, у Мюнхені відбулася зустріч Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, і владики Богдана Дзюраха, нового апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії, з кардиналом Райнгардом Марксом, архиєпископом Мюнхена та Фрайзинга.

На зустрічі Глава УГКЦ представив німецькому кардиналові новоіменованого екзарха. Блаженніший Святослав підкреслив довголітнє служіння владики Богдана на різних відповідальних напрямках церковного служіння в Києві – як єпископа-помічника, адміністратора Патріаршої курії та секретаря Синоду Єпископів УГКЦ. Кардинал Маркс побажав владиці Богдану щедрого Божого благословення в новому служінні в Німеччині та Скандинавії.

Відтак учасники зустрічі обговорили низку важливих питань, пов’язаних з історією та актуальним станом екзархату, а також перспективами його подальшого розвитку. Блаженніший Святослав звернув увагу на велику кількість українців, які, з огляду на трудову міграцію, а також триваючу військову агресію проти України, що спричинює велику хвилю еміграції до країн Західної Європи, перебувають на території Німеччини. Глава Церкви наголосив на важливості запевнити цим особам соціальний захист і духовний супровід на території цієї країни. На думку Блаженнішого Святослава, це один із найбільших душпастирських викликів, який стоїть перед екзархатом сьогодні і залишатиметься пріоритетним на найближчу перспективу.

Владика Богдан подякував кардиналові Марксу за вітання, які він отримав з нагоди свого призначення екзархом, а також поділився своїми думками щодо подальшого розвитку структур екзархату, запевнення належної душпастирської опіки вірних та створення умов для постійної формації духовенства на території екзархату. Він також звернув увагу на важливу суспільну роль парафіяльних спільнот, навколо яких часто організовується громадське і культурне життя українців на еміграції. «Така можливість зустрічі і спільного перебування стає цінною нагодою для зближення із Церквою та поглиблення свого духовного життя», – зауважив новоіменований екзарх. При цьому він підкреслив, що первісним і найважливішим покликанням Церкви є і залишатиметься проповідь Христового Євангелія.

Наприкінці зустрічі Глава УГКЦ від імені всього українського єпископату подякував кардиналові Марксу та всій Німецькій Єпископській Конференції за довголітню і великодушну підтримку у відродженні і розвитку Церкви в Україні та попросив архиєпископа Мюнхена та Фрайзинга молитися про мир в Україні.

Читайте також: «У Німеччині та країнах Скандинавії інтерес до УГКЦ є, і він не вщухає», – канцлер апостольського екзархату о. Андрій Дмитрик

Пригадуємо, що в неділю, 18 квітня 2021 року, у Мюнхені відбудеться інтронізація нового апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії владики Богдана Дзюраха. Для інтронізації до Німеччини вже прибув Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Трансляція на «Живому телебаченні» розпочнеться об 11:00 за київським часом.

Департамент інформації УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України