Новини з Австрії

Коронавірус в Австрії: 2 346 нові випадки, оголошено про перші кроки по відкриттю в середині травня

В даний час в Австрії налічується 45 265 активних випадків коронавіруса (п’ятниця). Кількість хворих на 100 000 населення – 204,6. Видужали 530 652. У лікарнях – 1 586, з них 571 – у палатах інтенсивної допомоги

Число смертей від коронавіруса склало 9 593. вакцинувати 2 334 458 осіб. 8,98% населення Австрії мають повний захист.

Після саміту з коронавірусів в п’ятницю канцлер Себастьян Курц оголосив про перші кроки по відкриттю в середині травня, незважаючи на дуже повільне скорочення числа інфекцій. Уряд пообіцяв відкрити всі сфери – від культури до спорту, гастрономії та туризму – з концепціями безпеки одночасно. Однак, за словами віце-канцлера Вернера Коглер, будуть діяти обмеження. «Свобода в межах досяжності», – продовжив канцлер. Подробиці про точні рамкових умовах і терміни відкриття повинні бути розроблені до кінця наступного тижня. «Є підстави для оптимізму», – сказав Курц. Країна знаходиться «на останніх метрах» шляху.

Буквально кілька днів тому в Європі був перевищений поріг в мільйон смертей в зв’язку з коронавірусною інфекцією. Федеральний президент Олександр Ван дер Беллен і уряд вчора разом з родичами, представниками медицини і релігійних громад вшанували пам’ять понад 9 500 осіб, загиблих в Австрії. «Я хотів би від імені Австрійської Республіки висловити мої найглибші співчуття всім, хто втратив улюблених людей. Ви не самотні, ми всі сумуємо разом з вами », – сказав Ван дер Беллен. Особлива подяка всім тим, «хто невтомно піклувався про вмираючих і хто був поруч з ними в момент смерті», – продовжив президент, звертаючись до представників охорони здоров’я.

Головний комітет Національної ради прийняв 9-ту поправку до 4-му Постанови про заходи захисту від Covid-19. Передбачається, що «жорсткі» заходи у Відні і Нижній Австрії триватимуть до 2 травня, але поки вони продовжені тільки до 25 квітня. Причиною цього є те, що обмеження на вихід законодавчо можуть бути накладені максимум на десять днів. Рішення про подальше продовження до 2 травня вимагає нового голосування пізніше. Але воно вже сумнівно, тому що все більше і більше експертів заперечують ефект локдауна, а число захворювань в країні на даний момент стабілізувалися.

Фото: АPA / Herbert Neubauer

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України