Війна РФ проти України

Україна передала США список потреб в озброєннях та техніці для Збройних сил

Катери типу Mark VI та патрульний катер Kiska класу Island біля причалу Фото: ВМФ США

Стало відомо, що Україна передала США список самих екстрених потреб для армії, про що заявив голова МЗС Дмитро Кулеба.

Повідомляється, що Міністр закордонних справ України розповів про те, що українська сторона передала Сполученим Штатам список самих екстрених потреб української армії.

“Він упевнений, що Україна отримає військову допомогу від США”, – про це йдеться в інтерв’ю міністра для німецького каналу Deutsche Welle.

Україна передала США список потреб в озброєннях та техніці для Збройних сил

Позашляховики Toyota Land Cruiser передані посольством США в Україні Фото: Посольство США в Україні

“Ми передали США список найбільш екстрених потреб української армії. Деякі позиції з цього списку виконати легше, інші важче”, – сказав міністр.

Також, Кулеба зазначив, що Україна не розраховує отримати відразу все з цього списку, однак він упевнений, що допомога буде надана.

“Ми не розраховуємо отримати все і відразу, але ми добиваємося прогресу по цих позиціях, які можливо отримати на даний момент. Я не сумніваюся, що ми отримаємо певну кількість позицій з цього списку. І це не вимагає відповідних витрат. Це питання кооперації, технічних деталей, і я не сумніваюся, що ми все це отримаємо “, – зазначив глава МЗС.

Україна передала США список потреб в озброєннях та техніці для Збройних сил

Аналогічні броньовані HMMWV передані США Албанії Фото: Посольство США в Албанії

На початку травня, стало відомо, що Сполучені Штати Америки розглянуть запит України щодо надання озброєння і обіцяють докласти зусиль, щоби Російська Федерація не пішла на новий акт агресії.

“Звичайно, ми розглянемо будь-який запит. Тут ключовим партнером України є Пентагон. Зараз ми думаємо над тим, яка додаткова допомога – крім тієї дуже значної допомоги, яку ми вже надали, зокрема оснащення, була б корисною для України саме зараз. Це питання на стадії активного розгляду”, – зазначив Блінкен в інтерв’ю Радіо Свобода.

Тукож він додав, що Росія відчує наслідки, якщо зважиться на новий акт агресії проти України. США докладають зусиль, аби впевнитися, що цього не трапиться.

Україна передала США список потреб в озброєннях та техніці для Збройних сил

Протитанкові ракетні комплекси Javelin у контейнерах Фото: Посольство США в Україні

Він наголосив, що США тісно працюють з партнерами в Україні, щоб упевнитися – що вони мають усе необхідне для захисту України, її території та народу.

Також, слід зазначити, що раніше стало відомо про те, що Україна додатково отримає від США допомоги в різних сферах на $155 млн. Серед сфер, куди буде спрямовано додаткову підтримку: відновлення економіки, судова реформа, зміцнення демократії, подолання корупції, протидія російській агресії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України