Державі повернули 500 гектарів землі Уманського військового аеродрому

Ділянка військового аеродрому в Умані у Черкаській області площею 500 га внесена до реєстру і таким чином повернутий державі, що дозволить використовувати його для потреб цивільної авіації.

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

“На початку 2000-х у військового аеродрому в Умані “відкусили” ділянку землі майже впритул до злітно-посадкової смуги. Ситуація дійшла до суду і навіть відзначилася кількома рішеннями Феміди на користь військових. Але при детальному розгляді все ж залишався простір для маневру, що дозволяє не відновлювати права військової частини”, – розповів міністр агрополітики Роман Лещенко.

Як зазначив міністр, змінити ситуацію вдалося після підписання 5 жовтня 2020 року меморандуму про співпрацю між Держгеокадастром і Міноборони, після чого змогли провести інвентаризацію земель і усунути випадки незаконного використання земель оборони сторонніми особами.

“На сьогодні, нарешті, завершений процес інвентаризації земельних ділянок п’яти військових містечок місті Умань загальною площею близько 870 га, який тривав понад 5 років. Домовилися з військовими максимально прискорити оформлення земель в кадастр, щоб запобігти повторенню ситуації. Зараз значна кількість земель вже внесена до реєстру, включаючи ділянку військового аеродрому площею 500 га”, – розповів Лещенко.

За словами чиновника, оформлення цієї ділянки критично необхідно для реконструкції аеродрому з метою спільного використання військовою, цивільною та бізнес-авіацією.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh