Війна РФ проти України

Український БПЛА «Лелека-100» прийнято на озброєння української армії

Одне з перших випробувань безпілотника “Лелека-100” у 2015 році

Безпілотний авіаційний комплекс «Лелека-100» прийнято на озброєння Збройних сил України.

Відповідний Наказ №114 від 11 травня 2021 року підписав Міністр оборони України Андрій Таран.

Передували цьому рішенню державні випробування, в рамках яких у жовтні 2020 року проводились польоти.

Ними керували спільні екіпажі з-поміж пілотів від виробника та випробувальної бригади ДНДІ ВС ОВТ, які пройшли відповідну підготовку.

За програмою Державних випробувань передбачено оцінювання авіаційного комплексу в умовах протидії засобів протиповітряної оборони (ППО) та радіоелектронної боротьби (РЕБ). Зовнішньо траєкторні вимірювання здійснюють з допомогою радарної системи MFTR-2100/40.

БПЛА «Лелека-100» прийнято на озброєння української армії

БпАК «Лелека-100»

БПАК «Лелека-100» — український військовий багатофункціональний безпілотний літальний апарат, створений українською компанією DeViRo, для розв’язання завдань з аеророзвідки та визначення точних географічних координат об’єктів у режимі реального часу.

Комплекс розроблений для роботи в умовах складної радіоелектронної обстановки, у режимі навмисної постановки радіозавад або блокування систем супутникової навігації.

БПЛА «Лелека-100» прийнято на озброєння української армії

Випробування БПАК «Лелека-100». Жовтень 2020. Фото: ДНДІ ВС ОВТ

Відзначається, що БПАК стійкий до погодних умов та придатний для використання у будь-який час доби. 2016 року за результатами визначальних відомчих випробувань був допущений до експлуатації в ЗС України.

За результатами випробувань буде ухвалене рішення щодо прийняття безпілотного авіаційного комплексу «Лелека-100» на озброєння Збройних Сил України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України