Техно

Європейська компанія FlixMobility створить перший у Європі водневий міжміський автобус

Компанія планує запустити автобуси паливними елементами на міжміські маршрути в Європі до 2024 року

FlixMobility, – материнська компанія оператора автобусних перевезень FlixBus, оголосила про новий дослідницький проект HyFleet, запущений у співпраці з німецькими компаніями Freudenberg Fuel Cell e-Power Systems та ZF Friedrichshafen AG. Водночас, компанії розроблять високопродуктивну систему паливних елементів для створення автобуса на далекі відстані, який працюватиме без викидів CO2.

Коли розробку нової технології буде завершено, FlixMobility планує випробувати та запустити автобуси на паливних елементах на міжміські маршрути в Європі до 2024 року. Надалі до проекту планує приєднатися європейський виробник автобусів.

У липні 2021 року FlixMobility запустила перший FlixBus на біогазі, електроавтобуси у Франції та Німеччині та міжміський автобус, оснащений сонячними панелями. Тепер компанія прагне вивести екологічний транспорт на новий рівень.

“Завдяки цьому проекту ми продовжуємо втілювати нашу мету зробити екологічний транспорт доступним для мільйонів людей. Технологія двигуна на паливних елементах дає виробникам автобусів можливість формувати майбутнє сталого транспорту”, – зазначив засновник і генеральний директор FlixMobility Андрій Швемляйн.

Міські автобуси з водневим двигуном вже існують на ринку, але водневих рішень для автобусів на далекі відстані все ще немає через надзвичайно високі вимоги до цього виду транспорту: автобуси FlixBus проїжджають в середньому 200 тис. км на рік з відстанями понад 1 тис. км на день з короткими зупинками.

Для своїх майбутніх водневих автобусів, FlixMobility планує використовувати лише водень, який виробляється екологічно чистими методами та за допомогою відновлюваної енергії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України