Право

Правоохоронці у Дніпрі викрили лікаря, який вносив недостовірні дані до ЕСОЗ для створення неправдивих COVID-сертифікатів

Лікар пункту вакцинації з амбулаторії в місті Дніпро вносив неправдиві відомості до електронної системи охорони здоров’я. За свої протиправні послуги він брав по 2,5 тис. грн з кожної людини. Про це пише Служба безпеки України, яка заблокувала схему фальсифікації сертифікатів про вакцинацію від COVID -19.

За інформацією правоохоронців, медичний працівник «продукував» до 30 фейкових сертифікатів на день. Персональні дані невакцинованих він вносив в електронну систему охорони здоров’я, а саму вакцину списував.

У ході слідства з’ясувалось, що лікар обслуговував такі категорії людей:

  • громадян, які не бажали вакцинуватися, однак хотіли мати сертифікат у застосунку «Дія»;
  •  клієнтів турагенцій міста, які планували виїхати за кордон із сертифікатом;
  •  працівників місцевих підприємств.

Правоохоронці викрили зловмисника на одній із «гуртових» оборудок під час передачі йому першого траншу за 9 підроблених сертифікатів про вакцинацію. Протиправна схема діяла кілька місяців. У ході обшуків, проведених за місцем праці та фактичного мешкання зловмисника, виявлено та вилучено:

  • печатки і штампи різних медичних закладів, у тому числі й ті, якими засвідчують результати лабораторних досліджень;
  •  бланки суворої звітності, призначені для запису інформації про встановлені діагнози та перебіг хвороби;
  • 50 тис. гривень;
  • чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність.

Наразі в межах кримінального провадження, відкритого за ст. 368 Кримінального кодексу України, планується повідомлення про підозру організатору протиправної схеми та вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схеми осіб.

Окрім того, після виявлення громадян, персональні дані яких були протиправно внесені в ЕСОЗ, правоохоронці ініціюватимуть анулювання їхніх сертифікатів про вакцинацію і притягнення їх до відповідальності за протиправні дії.
Раніше МОЗ вже писало про вирок лікарю з Павлограду, який було винесено за участь у підробці COVID-сертифікатів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України