Авторські статтіНовини

Вчені назвали 5 причин, чому людям потрібно читати

Вчені з США заявили, що читання книг не тільки розвиває мислення і розширює світогляд, але і корисне для здоров’я. Виявилося, що це заняття продовжує життя.

У ході дослідження фахівці прийшли до думки, що люди, які читають як мінімум 3,5 години на тиждень, мають ризик передчасної смерті на 23% менше у порівнянні з тими, хто абсолютно не читає. Також вчені назвали п’ять причин, за якими читанням займатися просто необхідно.

По-перше, книги позбавляють від стресу і депресії. Саме поганий душевний стан викликає близько 60% всіх захворювань, а також в рази підвищує ризик інсульту і серцево-судинних захворювань. Читання не здатне повністю врятувати людину від стресових ситуацій, але воно зведе до мінімуму його негативний вплив на організм.

По-друге, під час читання у людини поліпшуються когнітивні функції, а також зміцнюється пам’ять.

Третя причина займатися цим корисним заняттям, на думку експертів, це поліпшення якості сну. Читання послаблює перехід між неспанням і сонливістю, буквально заколисуючи і заспокоюючи людину, чого не можна сказати про смартфони та інші гаджети.

Четвертою причиною корисності читання є поліпшення соціальних навиків. Читаючі люди здатні краще відчувати емоції інших, вони більше розуміють. П’ята, але не менш важлива, ніж чотири попередніх – читання підвищує інтелект людини.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України