Авторські статтіНовини

Вчені знайшли нові супутники Урану

Наукові співробітники Університету Айдахо у Москоу (США) припускають, що астрономам ще не вдалося виявити усі природні супутники у планети Уран. Вони впевнені, що невеликого розміру місяці розташовані в ? і ? кільцях газової планети. Більш докладно з науковою роботою можна ознайомитися на сторінках arXiv.

На думку астрономів із США, маленькі супутники Урану досягають приблизно від 2 до 7 кілометрів у діаметрі. Швидше за все, вони у віддалені від кілець своєї планети на відстані 100 кілометрів. Усього спеціалісти нараховують 13 кілець у газового гіганта. По яскравості кільця ? і ? поступаються тільки кільцям епсилон. Виникнення цієї системи пояснюється руйнуванням супутників планети.

За однією з висунутих версій, міні-супутники мають функцію стабілізуючого фактора, за допомогою якого зберігається цілісність кілець Урану. Астрономи зробили таке припущення після ретельного аналізу даних, отриманих за допомогою автоматичної дослідної станції «Вояджер 2».

Вчені підкреслюють, що супутники не видні на отриманих знімках, зроблених камерами зонда. Пояснюється це просто – небесні тіла занадто маленького розміру, щоб бути поміченими.

Дослідна станція «Вояджер 2» знаходилася поруч з Ураном ще на початку 1986 року. Зонд зібрав настільки багато матеріалів, що вивчати їх вченим доводитися до сих пір.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України