Страхування ОСЦПВ дозволяє надійно захистити власника автомобіля від фінансових проблем після ДТП. Як показує досвід, такі втрати можуть бути доволі великими. У той же час за наявності автоцивілки розмір виплат постраждалим в аварії складає на лікування — 260 тис. грн, на відновлення майна — 130 тис. грн. Більш того, за бажанням можна збільшити суму компенсації, якщо купити поліс добровільного ОСЦПВ, за яким обіцяють повернути до 500 тис. грн. Саме такі відшкодування дозволяють відчувати себе впевнено на дорозі.
Останнім часом в українських водіїв з’явилася можливість придбання електронної страховки. Спробуємо розібратися, у чому її головні переваги.
Чим зручний електронний поліс
Якщо раніше для того, щоби придбати страховку, слід було відвідати офіс страхової компанії, втрачаючи при цьому багато часу, то зараз все спростилося. Автовласникам достатньо витратити на це до 10 хвилин власного часу. Приміром, можна придбати електронну автоцивілку на https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka.
Іншими перевагами цього нововведення є:
● простота оформлення і отримання;
● гарантія збереження поліса протягом усього терміну дії. Його важко загубити, бо зберігати можна на усіх доступних гаджетах — смартфоні, планшеті або ноутбуці;
● надійний захист від придбання недійсного договору;
● доступність перевірки в базі МТСБУ, чи є документ справжнім;
● можливість у разі необхідності надрукувати паперовий екземпляр;
● вартість електронного поліса буде на 10% меншою, ніж традиційного, оформленого на бланку.
Слід пам’ятати, що електронна автоцивілка має точно таку ж юридичну силу, як і звичайна, паперова. Якщо з’явиться потреба, інспектор поліції завжди зможе перевірити його наявність у базі МТСБУ за унікальним номером або держномером автомобіля. Якщо ж поїздка планується до району, де можуть бути перебої з інтернетом, у такому випадку краще роздрукувати ще й паперовий варіант.
Як оформити страховку онлайн
Електронний поліс отримати дуже просто. Спочатку варто обрати надійну компанію, скориставшись для цього відгуками в інтернеті, рейтингами страхових і порадами друзів та родичів.
Далі слід зайти на її сайт та розрахувати орієнтовну вартість автоцивілки за допомогою онлайн-калькулятора. Якщо ціна задовольняє, то заповнюють заявку, вносять дані про власника авто та його машину до спеціальної електронної форми.
Наступний крок заявника — підтвердження своїх намірів електронним підписом (частіше — за допомогою СМС). Після цього поліс реєструється в базі МТСБУ і відправляється на електронну пошту власнику.
Окрім самого договору, висилають ще і супровідні документи: бланк європротоколу, список відділень з адресами для урегулювання страхових випадків та ін.
Важливо! Заповнювати заявку слід дуже уважно — будь-яка помилка зробить документ недійсним, і може слугувати приводом для страхової компанії у відмові виплачувати компенсацію. І тоді всі витрати по відшкодуванню збитків доведеться взяти на себе.