Війна РФ проти України

У ​ЗСУ планують скоротити біля 40 тисяч посад – Забродський

Міністр оборони підтвердив інформацію про скорочення Збройних сил України на декілька десятків тисяч осіб. За інформацією екскомандувача ДШВ Михайла Забродського, зокрема, планують скоротити  декілька ескадрилій тактичної авіації, розвідувальні, артилерійські і танкові підрозділи в ДШВ та Морській піхоті

Про це написав на своїй сторінці у Facebook генерал-лейтенант Михайло Забродський, екскомандувач Десантно-штурмових військ, народний депутат дев’ятого скликання, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, передає Країна Сьогодні

Черговий комітет, на якому більшість запитань моїх колег – народних депутатів України, так і залишилися без відповідей. Точніше відповідь як завжди у двох варіантах: дайте мені час, я розберусь або Ви зробіть депутатський запит, а я доручу його опрацювати.
І все ж таки про найболючище питання: чи планується скорочення чисельності ЗСУ, яке саме та за рахунок кого? По-перше: Пан Міністр підтвердив, що заходи із модною назвою “оптимізація”, а саме скорочення – саме так, плануються. По-друге: заходи плануються і будуть проводитись обережно і виважено. І по-третє: враховуючи велике значення саме людського фактору, Міністерством оборони України не планується скорочення невакантних посад. (Цитата, близька до тексту:”по живому різати не дам”).

В той же час, за інформацією Забродського, вже заплановане скорочення чисельності ЗСУ на  близько сорока тисяч посад.  Сухопутні війська планують скоротити на понад 10 тисяч осіб, Повітряні Сили, ДШВ та Морську піхоту – по декілька тисяч чоловік. Генерал підкреслив, що зокрема, мова йде про скорочення декількох ескадрилій тактичної авіації, розвідувальних, артилерійських і танкових підрозділів в ДШВ і Морській піхоті.

Екскомандувач ДШВ наголосив, що існуючі структури бойових військових частин і підрозділів запроваджені як відповідь на виклики часу, які постали перед ЗСУ протягом останніх шести років. І є вкрай небезпечним і безвідповідальним ставлення до існуючих структур як до перевантажених або ангажованих індивідуальними бажаннями відповідних командирів і командувачів.

Михайло Забродський нагадав, про десятирічну практику скорочення у ЗСУ, коли бажання вищого військового керівництва трансформуються до нижчих ланок військового управління із приставкою “надайте пропозиції” з чітким формулюванням про які саме пропозиції щодо скорочення іде мова. Ця схема дозволяє швидко провести оптимізацію, проте повністю знімає відповідальність з реформаторів, оскільки будь-яке документальне підтвердження зазначених намірів залишається лише за підписами командирів і начальників нижчої ланки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.