У Замбії розпочалися урочистості у зв`язку з 125 річницею євангелізації

У Замбії, за ініціативою місцевого єпископату, розпочалися урочистості у зв`язку з 125 річницею євангелізації цього краю, які завершаться 15 липня 2017 році в столиці Лусаці. Перші місіонери, Білі Отці, прийшли в цю країну в серпні 1891 року.

Гаслом цьогорічного святкування є: “125 років Божої Любові і Милосердя.” Як згадував архієпископ Ігнатій Хама, перші місіонери наштовхнулися на багато проблем в цій країні. Митрополіт підкреслив, що до цього часу багато з цих проблем залишаються невирішеними. “У нас ще є рабство у вигляді полігамних стосунків, звинувачення в чаклунстві і полювання на відьом, які, на жаль, в деяких випадках призводять до загибелі невинних людей”, – зазначив архієпископ. Також – продовжив митрополіт – до цього потрібно додати відсутність можливості освіти для дітей та молоді, а також з-за економічної ситуації – примусова проституція. Але Церква завжди прагнула, щоби принести людям добру звістку про Царство Бога і надію на гідне, безпечне життя на землі”.

Особливе місце в євангелізації Замбії належить померлому в 2007 році польському місіонеру, кардиналу Адаму Козловєцкому SJ. Він, після звільнення з табору в Дахау, протягом багатьох років був архієпископ Лусаки. В даний час триває процес його беатифікації.

Нагадуємо: як заявив директор національного Папської місіонерського співтовариства, о. Бернард Макадані Зулу (Bernard Makadani Zulu) Замбія посилає місіонерів в Європу, Південну Америку та США, а католицькі організації забезпечують 40% національної охорони здоров’я.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh