У Ватикані проголошено створення нового Відомства у справах мирян, родини і життя

«Як турботлива Мати, Церква протягом сторіч завжди відзначалася турботою та увагою до мирян, родини та життя, виявляючи любов милосердного Спасителя до людства. Ми, добре це усвідомлюючи з огляду на Наше служіння Пастиря Господнього стада, з готовністю докладаємо зусилля для того, щоб багатства Ісуса Христа належним чином та щедро поширювалися між вірними», – цими словами розпочинається Апостольський Лист Motu Proprio «Sedula Mater» (Турботлива Мати), яким Папа Франциск створив Дикастерію (Відомство) у справах мирян, родини і життя.

У листі, датованому 15 серпня 2016 року та оприлюдненому 17 серпня, зазначається, що метою цього акту є дбання про те, щоби «відомства Римської Курії відповідали вимогам нашого часу та були пристосованими до потреб Вселенської Церкви», а його завданням є надати мирянам та сім’ям «підтримку й допомогу», щоб вони були «активним свідченням Євангелія» та «вираженням доброти Відкупителя».

У документі зазначається, що компетенції та функції, які дотепер виконували Папська Рада в справах мирян та Папська Рада в справах сім’ї, переходять до новоствореного відомства від 1 вересня ц.р., з остаточним скасуванням згаданих Папських Рад.

Одночасно, у середу, 17 серпня 2016 р., у Ватикані повідомлено про те, що 15 серпня Папа Франциск призначив Префектом Дикстерії у справах мирян, родини і життя єпископа Кевіна Джозефа Фаррелла, дотеперішнього Ординарія Далласу в США.

Пригадаємо, що статут нового відомства в справах мирян, родини і життя, затверджений на випробувальний період, був оприлюднений 4 червня 2016 року. У ньому зазначається, що новий орган Апостольської Столиці відповідатиме за справи, які стосуються захисту життя, апостоляту мирян та душпастирської опіки сімей. З новим відомством пов’язана Папська Академія «За життя».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh