У В’єтнамі знайшли групу приматів, які перебувають на межі зникнення

Нова група приматів, яка знаходиться на межі зникнення, була виявлена у В’єтнамі. Вчені вважають, що в найближче десятиліття вони можуть вимерти, якщо не вжити заходів.

Ці примати мають чорно-біле забарвлення, а на обличчі всюди розташовані вуса. Вид є корінним у В’єтнамі, але їх число скоротилося в останні роки із-за браконьєрства та гірничодобувної діяльності в північних лісах країни. Команда вчених з Міжнародної групи по захисту фауни та флори помітила приматів, яких налічується близько 40. Більша частина з них є підлітками і дітьми, в результаті чого загальне число мавп на планеті досягло 250.

“Це хороша новина для цього конкретного виду, тому що ми не знайшли нову популяцію на інших землях, вони перебували в серйозній небезпеці бути знищеними протягом десяти років”, – говорить один з авторів дослідження. Він уточнивши, що ці мавпи здатні ефективно розмножуватися, тому надалі можна буде зберегти їх кількість.

Примати були виявлені в північному В’єтнамі ще в 1930 році французьким ученим Жаном Теодором Делакуром. Вже тоді було зафіксовано, що цей вид живе лише в цих краях. Ще 20 років тому загальна кількість таких приматів сягала позначки в 300 особин. Вчені акцентували увагу на тому, що в даній місцевості такий примат не є першим, хто стоїть на межі вимирання. Причиною зникнення особин вони називають браконьєрство, і якщо влада не вживе заходів, то планета позбудеться ще одного представника мавп.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh