Вчені встановили причину зникнення цивілізації майя

Вчені з Віденського технічного університету заявили, що цивілізація майя прийшла в занепад із-за природних катаклізмів, до яких не були готові гідроспоруди племені. Результати дослідження розміщені на сторінках Water Resources Research.

На думку австрійський дослідників технології зрошення, що рятують народ майя в періоди засухи, були неповноцінними і призвели до уразливості цивілізації з боку природних катастроф. Скорочення кількості населення цивілізації майя почалося ще у IX столітті нашої ери, коли жителі почали залишати свої міста, а системи водопостачання прийшли в занепад. Резервуари з прісною водою, створені майстрами майя, певний час підтримували природний приріст населення під час посушливих періодів, але посуха, що спостерігалася в регіоні з 800 по 950 рік, вимагала великих кількостей води, що в підсумку призвело до її дефіциту.

Екологічна гіпотеза занепаду суспільства майя висунута дослідниками ще в 1921 році, але сучасні математичні моделі дозволили підтвердити, що за півтора сторіччя через порушення балансу між природою і людиною і нехваткою кількості доступних водних біоресурсів велика цивілізація майя незабаром практично припинила своє існування.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh