Нова група приматів, яка знаходиться на межі зникнення, була виявлена у В’єтнамі. Вчені вважають, що в найближче десятиліття вони можуть вимерти, якщо не вжити заходів.
Ці примати мають чорно-біле забарвлення, а на обличчі всюди розташовані вуса. Вид є корінним у В’єтнамі, але їх число скоротилося в останні роки із-за браконьєрства та гірничодобувної діяльності в північних лісах країни. Команда вчених з Міжнародної групи по захисту фауни та флори помітила приматів, яких налічується близько 40. Більша частина з них є підлітками і дітьми, в результаті чого загальне число мавп на планеті досягло 250.
“Це хороша новина для цього конкретного виду, тому що ми не знайшли нову популяцію на інших землях, вони перебували в серйозній небезпеці бути знищеними протягом десяти років”, – говорить один з авторів дослідження. Він уточнивши, що ці мавпи здатні ефективно розмножуватися, тому надалі можна буде зберегти їх кількість.
Примати були виявлені в північному В’єтнамі ще в 1930 році французьким ученим Жаном Теодором Делакуром. Вже тоді було зафіксовано, що цей вид живе лише в цих краях. Ще 20 років тому загальна кількість таких приматів сягала позначки в 300 особин. Вчені акцентували увагу на тому, що в даній місцевості такий примат не є першим, хто стоїть на межі вимирання. Причиною зникнення особин вони називають браконьєрство, і якщо влада не вживе заходів, то планета позбудеться ще одного представника мавп.