Духовне

Глава УГКЦ подарував Папі Римському ікону написану на дошці з-під набоїв

Сьогодні вранці, о 09:15 за італійським часом, Папа Франциск зустрівся з Блаженнішим Святославом. Зустріч відбулась у будинку святої Марти у Ватикані, в приватному офісі Святішого Отця.

Блаженніший Святослав повідомив Святішого Отця Франциска про підготовку до Патріаршого Собору УГКЦ на тему еміграції, поселення та глобальної єдності УГКЦ. «Йде мова, — пояснив Блаженніший Святослав, — про справжній синодальний шлях кожної нашої локальної спільноти, який українська Церква переживає у своєму глобальному вимірі. Масовий виїзд українців із своєї країни внаслідок війни — феномен, який різко змінює обличчя нашої Церкви та ставить перед нею нові невідкладні виклики». Саме тому гаслом цього собору є слова: «Твоя Церква завжди і всюди з тобою».

Предстоятель УГКЦ також розповів папі про втілення постанов минулорічного Синоду, який проходив у Римі 1-10 вересня минулого року, та про кроки в опрацюванні нового душпастирського плану на наступних десять років. «В центрі уваги цього душпастирського плану є людська особа, її рани та надії», — наголосив Блаженніший Святослав.

Папа Франциск висловив свою повну підтримку пасторальних ініціатив УГКЦ і наголосив на необхідності ефективного супроводу збоку Матері Церкви своїх дітей, розсіяних по цілому світі. Східні католицькі Церкви, відповідно до власної традиції та сучасних потреб, покликані зробити внесок в пошуку найкращих пастирських методів.

На завершення аудієнції Блаженніший Святослав подарував Папі Франциску ікону Пресвятої Богородиці, що розкриває обійми над українською землею. Ікона написана на дошці з-під ящика для набоїв і є символом страждань українського народу внаслідок війни на Сході, преображених в молитву. «Ця ікона є голосом болю України та молитвою за справедливий мир в нашій країні», — сказав Глава УГКЦ, даруючи ікону папі.

Святіший Отець запевнив Блаженнішого Святослава у своїй постійній увазі до подій в Україні та молитвах за справжній мир для неї. «Не тимчасові перемир’я, але щире прагнення порозуміння та діалогу можуть принести їй мир», — сказав на завершення Папа Франциск.

Довідка

Ікона Пресвятої Богородиці, яку Блаженніший Святослав подарував Папі Франциску, належить до колекції ікон «Страсті», написаних на ящиках з-під набоїв до п’ятих роковин від початку російсько-української війни на Донбасі. Привезені із зони війни, дошки з-під ящиків повернулись у мирне життя іконами в молитві за мир в Україні. Кошти, отримані від продажу ікон, ідуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, — найбільшого недержавного шпиталю на Донбасі, де лікуються поранені воїни російсько-української війни.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України