Авторські статтіНовини

У США розсекретили призначення військового шаттла Boeing X-37

Екс-співробітник і астронавт NASA Стівен Робінсон розповів про призначення військового шаттла Boing X-37, який розроблявся ще з 1999 року. Його першочерговим завданням стане доставка космонавтів з орбіти на Землю.

Програма багаторазових шатлів була закрита в США в 2011 році, і після цього для повернення астронавтів використовувалися ракети «Союз». Їх посадка надто «жорстка» і під час приземлення 40% космонавтів отримують різні травми.

Також, у разі необхідності доставити на Землю пораненого астронавта, ризик ускладнень із-за такої посадки помітно зростає. У зв’язку з цим було прийнято рішення про необхідність знову ввести космічну програму шатлів, які будуть розроблятися на основі багаторазового суборбитального літака Boeing X-37, яукий раніше зарекомендував себе з найкращого боку.

Саме його планується помітно поліпшити і випустити досконалий Boeing X-37B, який і стане виконувати головну роль доставки астронавтів у космос і їх безпечного повернення. Головним завданням перед конструкторами ставиться необхідність збільшити вантажний відсік для транспортування більше двох космонавтів. Важливим є і введення ручного управління, так як воно допоможе мінімізувати ризики в разі виникнення небезпеки.

Зараз інженери повідомили про повну готовність Boing X-37. Про час на його модернізацію поки нічого не відомо. В NASA також не коментують кількість необхідних коштів на доопрацювання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України