Авторські статтіНовини

Впавший 66 мільйонів років тому астероїд сильно скоротив популяцію тварин

Вчені з США встановили, що впавши 66 мільйонів років тому астероїд значно вплинув на кількість різних видів тварин на планеті. Комахам в максимально віддаленій від падіння точці знадобилася величезна кількість часу для відновлення популяції.

Чиксулубська катастрофа відома всім як наймасштабніше падіння метеорита на Землю. Небесне тіло досягало 10 кілометрів у діаметрі, а міць самого вибуху дорівнювала приблизно 100 мегатоннам. Не дивно, що настільки значуща подія повністю знищила всіх великих тварин на поверхні планети. Вчені на протязі останніх років намагаються відшукати сліди «заповідників», в яких могли вціліти ті або інші види.

З цією метою вони вивчили патагонські відкладення часів крейдяного періоду і палеогену. При вивченні було виявлено, що всі види комах і тварин або повністю знищені, або перебували на грані вимирання. Незважаючи на це, в найбільш віддалених точках популяція комах повернулася до колишньої кількості тільки через 4 мільйони років. Експерти відзначили, що це досить швидке відновлення, так як в інших регіонах цей показник перевищував межу в 8 мільйонів років.

Подібні дослідження показали, що у випадку падіння ще одного астероїда схожого розміру, виживуть на землі лише деякі морські мешканці і мікроорганізми. Вся справа в активних вулканах, які суттєво вплинуть на клімат планети і, природно, знищать значну частину живих організмів на всій Землі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України