Впавший 66 мільйонів років тому астероїд сильно скоротив популяцію тварин

Вчені з США встановили, що впавши 66 мільйонів років тому астероїд значно вплинув на кількість різних видів тварин на планеті. Комахам в максимально віддаленій від падіння точці знадобилася величезна кількість часу для відновлення популяції.

Чиксулубська катастрофа відома всім як наймасштабніше падіння метеорита на Землю. Небесне тіло досягало 10 кілометрів у діаметрі, а міць самого вибуху дорівнювала приблизно 100 мегатоннам. Не дивно, що настільки значуща подія повністю знищила всіх великих тварин на поверхні планети. Вчені на протязі останніх років намагаються відшукати сліди «заповідників», в яких могли вціліти ті або інші види.

З цією метою вони вивчили патагонські відкладення часів крейдяного періоду і палеогену. При вивченні було виявлено, що всі види комах і тварин або повністю знищені, або перебували на грані вимирання. Незважаючи на це, в найбільш віддалених точках популяція комах повернулася до колишньої кількості тільки через 4 мільйони років. Експерти відзначили, що це досить швидке відновлення, так як в інших регіонах цей показник перевищував межу в 8 мільйонів років.

Подібні дослідження показали, що у випадку падіння ще одного астероїда схожого розміру, виживуть на землі лише деякі морські мешканці і мікроорганізми. Вся справа в активних вулканах, які суттєво вплинуть на клімат планети і, природно, знищать значну частину живих організмів на всій Землі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh