Духовне

У Римі розпочалася Генеральна Капітула Василіянського Чину Святого Йосафата

Днем духовної віднови та прощею через Святі Двері базиліки Святого Петра, у понеділок, 11 липня 2016 р., в Римі розпочалася ХІІІ Римська Генеральна Капітула Василіянського Чину Святого Йосафата, в якій беруть участь члени Головної Управи, Протоігумени та Делегати з десяти Провінцій Чину. Вона проходитиме в приміщеннях Папської Української Колегії святого Йосафата.

Головним завданням Капітули, яка є найвищою законодавчою владою, владою контролю та визначення напрямків діяльності в Чині, є перегляд діяльності за останнє чотириріччя, обрання Радників Головного Настоятеля на наступне чотириріччя та внесення змін до статуту Чину, який був затверджений на випробувальний період саме до 2016 року.

Василіянський Чин св. Йосафата є чоловічим міжнародним Чином папського права; він належить до візантійської традиції, а його члени – до різних Східних Католицьких Церков, більшість – до УГКЦ. У наш час понад 500 членів Чину виконують своє служіння у Аргентинській, Американській, Бразилійській, Канадській, Польській, Румунській, Словацькій, Угорській та двох Українських Провінціях, здійснюючи євангелізаційну та душпастирську працю, крім згаданих країн, також в Італії, Великобританії, Португалії, Франції та Сербії.

Українська Провінція Найсвятішого Спасителя нараховує приблизно 300 членів, які виконують своє служіння у майже 30 монастирях та резиденціях. Осідок Провінційної Управи знаходиться у Львові. У с. Крехові на Львівщині діє Новіціятський Дім, де проходять вишкіл кандидати до чернечого життя не лише з цієї, але й із сусідніх провінцій. У Брюховичах біля Львова діє Василіянський Інститут Філософсько-Богословських Студій, де навчаються майбутні священики-василіяни з різних Провінцій Чину, а також семінаристи Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

Українська Провінція святого Миколая, яка нараховує приблизно 30 ченців, об’єднує василіянські монастирі Закарпаття. Осідок її управи розташований у Малоберезнянському монастирі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.