підвіска автомобіля
підвіска автомобіля

Сайлентблоки : коли міняти і як вибрати

підвіска автомобіля

Призначення цього елементу – забезпечення рухливості елементів підвіски. Сайлентблок (інакше його називають гумовим шарніром) передає навантаження від коліс на кузов автомобіля, роблячи процес їзди безшумним і комфортним. Складається ця важлива деталь з двох металевих втулок різного розміру. Між цими втулками поміщений будь-якої еластичний компонент, найчастіше це гума або поліуретан.

Подібними шарнірами обладнані всі частини підвіски:

важелі;
стабілізатор поперечної стійкості;
реактивні тяги;
задні кріплення підрамників і балок.

Застосовуються сайлентблоки і при кріпленні силового агрегату, амортизаторів і коробки передач. Великий вибір деталей ви можете знайти на сайті інтернет-магазину Satom.

Коли міняти

сайлентблоки

сайлентблоки

Сайлентблоки гасять удари і ривки, які відчуває підвіска автомобіля, тому своєчасна їх заміна надзвичайно важлива. Визначити час заміни деталі можна за конкретними ознаками:

мабуть відшарування еластичною вставки – спучування або розтріскування;
помітного люфту сайлентблока;
стуку в підвісці;
скрипу при розгойдуванні машини;
нерівномірного зносу покришок;
автомобіль на ходу може водити з боку в бік.

Середній пробіг, на який розрахований резинометалічний шарнір, становить 100 000 км. Але якість доріг у нашій країні така, що необхідно оглядати сайлентблоки через 50 000 км. Проводять візуальний контроль на оглядовій ямі. Елементи підвіски повинні знаходитися в чистому стані. Якщо стався розрив сайлентблока, важелі можуть бути викривлені.

У сучасних автомобілях використовуються гумові і поліуретанові шарніри. Але зустрічається і гелевий сайлентблок – його можна побачити на деяких авто фірми «Субару».

Поліуретанові шарніри набагато довговічніше гумових. Звичайно, ціна їх більш висока, але зате і міняти їх потрібно в чотири рази рідше. Переваги перед гумовими шарнірами наявності:

поліуретан набагато краще впоратися з негативними впливами навколишнього середовища і впливом агресивних рідин;
зберігається геометрія підвіски, що дозволяє краще контролювати керування автомобілем;
поліуретан повільніше зношується.

Заміна

Випресовування і запресовування сайлентблока є найбільш складною і трудомісткою фазою їх заміни. Самостійно впоратися з цим реально тільки за наявності спеціальних пристосувань. Звичайно, можна це зробити за допомогою кувалди, але потрібної якості досягти навряд чи вдасться.

В автосервісі таку роботу виконають набагато швидше і якісніше. І це обов’язково позначиться в процесі їзди, яка буде комфортною та безпечною.

Сайлентблок є найважливішим вузлом підвіски автомобіля. Працюючи, як віброізолятор, він ефективно знімає силові дії ходової частини і гасить коливання між робочими вузлами. Тому ставитися до стану цих шарнірів потрібно дуже уважно.

Яке зволікання з їх заміною викликає незворотні наслідки – посадочне місце сайлентблока може бути розбите так сильно, що доведеться міняти важіль цілком. А це вже зовсім інша ціна питання.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh