Техно

Сайлентблоки : коли міняти і як вибрати

підвіска автомобіля
підвіска автомобіля

Призначення цього елементу – забезпечення рухливості елементів підвіски. Сайлентблок (інакше його називають гумовим шарніром) передає навантаження від коліс на кузов автомобіля, роблячи процес їзди безшумним і комфортним. Складається ця важлива деталь з двох металевих втулок різного розміру. Між цими втулками поміщений будь-якої еластичний компонент, найчастіше це гума або поліуретан.

Подібними шарнірами обладнані всі частини підвіски:

важелі;
стабілізатор поперечної стійкості;
реактивні тяги;
задні кріплення підрамників і балок.

Застосовуються сайлентблоки і при кріпленні силового агрегату, амортизаторів і коробки передач. Великий вибір деталей ви можете знайти на сайті інтернет-магазину Satom.

Коли міняти

сайлентблоки
сайлентблоки

Сайлентблоки гасять удари і ривки, які відчуває підвіска автомобіля, тому своєчасна їх заміна надзвичайно важлива. Визначити час заміни деталі можна за конкретними ознаками:

мабуть відшарування еластичною вставки – спучування або розтріскування;
помітного люфту сайлентблока;
стуку в підвісці;
скрипу при розгойдуванні машини;
нерівномірного зносу покришок;
автомобіль на ходу може водити з боку в бік.

Середній пробіг, на який розрахований резинометалічний шарнір, становить 100 000 км. Але якість доріг у нашій країні така, що необхідно оглядати сайлентблоки через 50 000 км. Проводять візуальний контроль на оглядовій ямі. Елементи підвіски повинні знаходитися в чистому стані. Якщо стався розрив сайлентблока, важелі можуть бути викривлені.

У сучасних автомобілях використовуються гумові і поліуретанові шарніри. Але зустрічається і гелевий сайлентблок – його можна побачити на деяких авто фірми «Субару».

Поліуретанові шарніри набагато довговічніше гумових. Звичайно, ціна їх більш висока, але зате і міняти їх потрібно в чотири рази рідше. Переваги перед гумовими шарнірами наявності:

поліуретан набагато краще впоратися з негативними впливами навколишнього середовища і впливом агресивних рідин;
зберігається геометрія підвіски, що дозволяє краще контролювати керування автомобілем;
поліуретан повільніше зношується.

Заміна

Випресовування і запресовування сайлентблока є найбільш складною і трудомісткою фазою їх заміни. Самостійно впоратися з цим реально тільки за наявності спеціальних пристосувань. Звичайно, можна це зробити за допомогою кувалди, але потрібної якості досягти навряд чи вдасться.

В автосервісі таку роботу виконають набагато швидше і якісніше. І це обов’язково позначиться в процесі їзди, яка буде комфортною та безпечною.

Сайлентблок є найважливішим вузлом підвіски автомобіля. Працюючи, як віброізолятор, він ефективно знімає силові дії ходової частини і гасить коливання між робочими вузлами. Тому ставитися до стану цих шарнірів потрібно дуже уважно.

Яке зволікання з їх заміною викликає незворотні наслідки – посадочне місце сайлентблока може бути розбите так сильно, що доведеться міняти важіль цілком. А це вже зовсім інша ціна питання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України