Техно

Як оцінити монети?

Якщо у Вас є монети або ви виявили вдома предмети старовини, найпростіший спосіб з’ясувати що це і скільки це коштує – звернутися до пошуку в інтернеті. Однак, якщо для Вас це питання постало вперше, деколи буває важко розібратися в потоці інформації і цінах. Часто швидкий пошук одних і тих же позицій дає розбіжність цін у десятки, а то й сотні разів.

Як зрозуміти реальну вартість монети?

Ціни на монети складаються з безлічі факторів, основні з них — рідкість і збереження. Перш за все уважно розгляньте монету і врахуйте при пошуку не тільки номінал і рік, але також і такі нюанси, як знак монетного двору, присутні на зображенні літерні та інші позначення. Наприклад, нерідко монети одного року і номіналу, викарбувані на різних монетних дворах, мають різну вартість. Зверніть увагу на розбіжності цін, подивіться, за скільки мінімально ви можете її купити — це і буде відправною точкою. Не займайтеся пошуком максимальної ціни, це може ввести Вас в оману.

Завжди враховуйте стан монети. Якщо у гарній цілості монети можуть коштувати дорого, а в ідеальній – дуже дорого, то затерті монети в поганому стані іноді бувають просто нікому не потрібні. Монети – це колекційний матеріал, і колекціонери хочуть насолоджуватися їх зовнішнім виглядом, а не тим, що колись це була рідкісна копійка або рубль. Наприклад, монети з пробитими отворами найчастіше за вартістю наближаються до вартості металу, з якого вони зроблені. Також сильно знижують ціну подряпини, забоїни або, наприклад, «запили», які роблять в ломбардах для визначення проби дорогоцінного металу. Про збереження монет детальніше можна прочитати http://skupkamonet.com.ua/. На сайті ви знайдете ще більше корисної інформації.

ВАЖЛИВО: не намагайтеся «поліпшити» Ваші монети, не чистіть, не мийте, не поліруйте і т. п. — це, швидше за все, призведе до того, що Ви зіпсуєте і не зможете продати. Якщо монету можна врятувати — нумізмати зроблять це самі, втручання непрофесіонала ж швидше за все призведе до того, що монета загине остаточно.

З монет різних періодів є різні каталоги і цінники.

Пам’ятайте, що всі ціни в каталогах і цінниках – орієнтовні, монети – це не валюта, що має твердий курс, завжди є безліч нюансів, і кожен конкретний предмет має свою конкретну ціну. Наша порада: визначившись з ціною Ваших предметів, орієнтуйтеся, що продати їх Ви зможете на 20-30% нижче середньоринкових, так як торгівля монетами – процес довгий і непростий.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України