Як оцінити монети?

Якщо у Вас є монети або ви виявили вдома предмети старовини, найпростіший спосіб з’ясувати що це і скільки це коштує – звернутися до пошуку в інтернеті. Однак, якщо для Вас це питання постало вперше, деколи буває важко розібратися в потоці інформації і цінах. Часто швидкий пошук одних і тих же позицій дає розбіжність цін у десятки, а то й сотні разів.

Як зрозуміти реальну вартість монети?

Ціни на монети складаються з безлічі факторів, основні з них — рідкість і збереження. Перш за все уважно розгляньте монету і врахуйте при пошуку не тільки номінал і рік, але також і такі нюанси, як знак монетного двору, присутні на зображенні літерні та інші позначення. Наприклад, нерідко монети одного року і номіналу, викарбувані на різних монетних дворах, мають різну вартість. Зверніть увагу на розбіжності цін, подивіться, за скільки мінімально ви можете її купити — це і буде відправною точкою. Не займайтеся пошуком максимальної ціни, це може ввести Вас в оману.

Завжди враховуйте стан монети. Якщо у гарній цілості монети можуть коштувати дорого, а в ідеальній – дуже дорого, то затерті монети в поганому стані іноді бувають просто нікому не потрібні. Монети – це колекційний матеріал, і колекціонери хочуть насолоджуватися їх зовнішнім виглядом, а не тим, що колись це була рідкісна копійка або рубль. Наприклад, монети з пробитими отворами найчастіше за вартістю наближаються до вартості металу, з якого вони зроблені. Також сильно знижують ціну подряпини, забоїни або, наприклад, «запили», які роблять в ломбардах для визначення проби дорогоцінного металу. Про збереження монет детальніше можна прочитати http://skupkamonet.com.ua/. На сайті ви знайдете ще більше корисної інформації.

ВАЖЛИВО: не намагайтеся «поліпшити» Ваші монети, не чистіть, не мийте, не поліруйте і т. п. — це, швидше за все, призведе до того, що Ви зіпсуєте і не зможете продати. Якщо монету можна врятувати — нумізмати зроблять це самі, втручання непрофесіонала ж швидше за все призведе до того, що монета загине остаточно.

З монет різних періодів є різні каталоги і цінники.

Пам’ятайте, що всі ціни в каталогах і цінниках – орієнтовні, монети – це не валюта, що має твердий курс, завжди є безліч нюансів, і кожен конкретний предмет має свою конкретну ціну. Наша порада: визначившись з ціною Ваших предметів, орієнтуйтеся, що продати їх Ви зможете на 20-30% нижче середньоринкових, так як торгівля монетами – процес довгий і непростий.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh