Вперше в історії Вічного міста в п’ятницю 26 лютого в Римі пройшла Via Crucis «За розп’ятих жінок», присвячена жертвам зловживань – торгівлі людьми, проституції та насильства. «Жива Хресна дорога» молитви і солідарності була організована Спільнотою Папи Івана XXIII, заснованою в 1968 році священиком Оресте Бенці.
Хресна дорога пройшла в рамках Ювілею Милосердя, щоб привернути увагу всього суспільства до часто замовчуваного, але настільки поширеного в Італії феномену: різні джерела дають різні цифри, але всі вони вражають – число жертв проституції становить від 75 тисяч до 120 тисяч жінок. 65 відсотків з них змушені торгувати собою на вулиці, в тому числі 37% неповнолітніх у віці від 13 до 17 років. Більшість з них – з Нігерії, Румунії, Албанії, Болгарії, Молдови, України та Китаю. Проституція процвітає і завдяки 9 мільйонам «клієнтів», що забезпечують оборот в розмірі 90 мільйонів євро на місяць.
Спільнота Папи Івана XXIII вже 25 років займається допомогою жертвам цієї нової форми рабства, від якого вдалося звільнити більше семи тисяч жінок. Деякі з них – в даний час близько двохсот – проживають в спеціальних центрах Спільноти Папи Івана XXIII. Щотижня двадцять одна команда волонтерів виходить на вулиці по всій Італії, щоб запропонувати дівчатам вихід.
Хресну дорогу очолив вікарій Римської єпархії кардинал Агостіно Валліні. У своїй проповіді він сказав: «Світ повинен змінитися, Рим повинен змінитися, а ми – мати мужність покласти край рабству».
Процесія пройшла від церкви Святого Духа ін Сассо до церкви Різдва Богородиці, яку називають Новою церквою. Під час стоянь підносилися молитви і звучали свідчення, в тому числі колишніх вуличних рабинь. Вперше на вулицях вечірнього Риму стали видимі страждання тисяч жінок, яких використовують на перший погляд «нормальні», благополучні чоловіки, можливо, батьки сімейств і люблячі чоловіки. Будь-яка людина, яка оплачує послуги проституції, сприяє поневоленню жінок, підкреслювали учасниці та учасники Via Crucis. Вперше слово було надано жертвам проституції, які проголошували свободу, настільки відмінну від тієї «свободи», за яку борються феміністки, котрі забувають, що не може бути ніякої свободи, поки жіноче тіло буде використовуватися як товар і зазнавати принижень.
У ході брали участь відомі актори та музиканти, а також представники церковних рухів. Італійська черниця Еудженія Бонетті, що отримала міжнародне визнання за боротьбу з торгівлею людьми, сказала: «Всі ми несемо відповідальність, тому в цей Святий рік необхідно зміцнити наші зусилля проти рабства».
Джерело: