У польському селі Млини вшанували Михайла Вербицького

7 грудня, минає 145 років від дня смерті видатного українського композитора, священика, автора мелодії державного гімну України Михайла Вербицького.

Михайло Вербицький спочиває вічним сном у польському селі Млини, що за  вісім кілометрів від українського кордону і колись було українським. У цьому селі Вербицький прожив свої останні п’ятнадцять років, тут написав мелодію пісні, яка стала символом нашої боротьби за незалежність і нині  з цією мелодією на устах українці віддають своє життя за наше майбутнє.

У минулі вихідні до Млинів прибули численні делегації українців з Польщі, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей,  з прикордонних сіл, міст і містечок – щоб віддати шану і поклонитися могилі цього видатного українця. Спочатку у дерев’яній церкві села Млини, яка збудована в українському стилі, була відправлена панахида, а потім колона з квітами і прапорами вирушила до каплиці-пантеону, де похований Михайло Вербицький.

Нинішній парох сіл  Хотинець та Млинів, греко-католицький священик Богдан Степан тепло привітав присутніх, нагадав усім про скромне і героїчне життя священика і композитора Михайла Вербицького, також зачитав присутнім текст послання до нащадків, яке  закопане у фундаменті цієї каплиці Це послання було написане і вміщене у фундамент у день закладання  каменю під неї – 12 квітня 2005 року.

Виступали представники влади, громадських організацій «Надсяння», «Лемківшина», «Холмщина», до яких належать переселенці з цих земель і які численно прибули на цю урочистість. А потім над польським небом злетіли увись безсмертні слова і мелодія «Ще не вмерла України ні cлава, ні воля», і вітер поніс їх до українського кордону.

Йосип Марухняк. Фото автора

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh