Авторські статтіТехно

Голова загадкової єгипетської мумії виявилася заповненою якоюсь субстанцією

Вчені в Стенфордському університеті використали комп’ютерну томографію (КТ), щоб заглянути всередину голови мумії, яка була привезена в Каліфорнію в кінці XIX століття. Виявилося, що черепна коробка заповнена якоюсь субстанцією, причому мозок знаходиться на своєму місці. Нічого подібного раніше ніколи не спостерігалося.

Мумія була привезена в Каліфорнію в кінці XIX століття, в даний час знаходиться в Музеї Почесного легіону в Сан-Франциско. Той, хто продав мумію американцям, називав її Хатасон, ймовірно, маючи на увазі давньоєгипетську царицю Хатшепсут. Але муміфіковане тіло явно не належить цариці. Воно знаходиться в труні, на якій зображена жінка у звичайному повсякденному одязі. Але труна може бути не її, тому що торговці позаминулого століття цілком могли помістити мумію в іншу труну.

Сканування виявило низку дивних деталей. Виявилося, що на мумії немає амулетів, зате є заклепка, мабуть, використана музейним працівником для того, щоб скріпити оболонку. Кістки всередині оболонки, яка досі зберігає форму тіла, перемішалися. Таз, по якому зазвичай визначають стать мумії, виявився зруйнований, але судячи по черепу, це була жінка.

Цей факт, що мозок не був видалений з черепа, говорить про те, що муміфікований жив у період між XVI-VI ст. до н. е.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.