Авторські статтіТехно

У планетарній системі Лева життя знищене рентгенівським випромінюванням

Вчені досліджували космічні фрази об’єкти навколо зірки AD Лева (Глізе 388) і встановили, що потужний рентгенівський спалах світила давно знищив з планети озоновий шар, і прирік на загибель все органічне життя.

Астрофізики досліджували систему землеподібних планет, що обертаються навколо червоного карлика AD Лева (Глізе 388) на відстані близько 3 млн км.

Зірка AD Лева віддалена від Землі на 16 св. років. А недалеко від неї зосереджені космічні об’єкти, маса яких у 45 разів перевищує таку Землі. Імовірно, там можуть виникати життєві форми, однак у лютому поточного року вчені зафіксували на Глізе 388 великий рентгенівський спалах, який міг б знищити на планеті весь озоновий шар. Тепер потенційне життя на цьому космічному тілі нічим не захищена від згубної дії випромінювання, у зв’язку з чим вона не зможе вибратися з океанів для подальшої еволюції, і незабаром загине.

Спалах, яийа не супроводжувалася потужним викидом корональної маси, ніс сильне рентгенівське випромінювання, промені якого всього за 2 роки змогли б знищити озоновий шар, порівнянний з земним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України