У планетарній системі Лева життя знищене рентгенівським випромінюванням

Вчені досліджували космічні фрази об’єкти навколо зірки AD Лева (Глізе 388) і встановили, що потужний рентгенівський спалах світила давно знищив з планети озоновий шар, і прирік на загибель все органічне життя.

Астрофізики досліджували систему землеподібних планет, що обертаються навколо червоного карлика AD Лева (Глізе 388) на відстані близько 3 млн км.

Зірка AD Лева віддалена від Землі на 16 св. років. А недалеко від неї зосереджені космічні об’єкти, маса яких у 45 разів перевищує таку Землі. Імовірно, там можуть виникати життєві форми, однак у лютому поточного року вчені зафіксували на Глізе 388 великий рентгенівський спалах, який міг б знищити на планеті весь озоновий шар. Тепер потенційне життя на цьому космічному тілі нічим не захищена від згубної дії випромінювання, у зв’язку з чим вона не зможе вибратися з океанів для подальшої еволюції, і незабаром загине.

Спалах, яийа не супроводжувалася потужним викидом корональної маси, ніс сильне рентгенівське випромінювання, промені якого всього за 2 роки змогли б знищити озоновий шар, порівнянний з земним.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh