Авторські статтіТехно

У NASA показали відтінки марсіанської темряви

Вчені показали, як потемніє небо на Марсі перед сильною піщаною бурею. Вчені переживають, що ця негода, яка охопить всю планету, «закопає» тоннами пилу або заморозить марсохід Opportunity. Зараз дослідницька місія тимчасово зупинена.

В NASA показали оттенки марсианской тьмы

Навколо масштабної піщаної бурі на поверхні Марса ходити багато чуток і розмов у наукових колах. Тому у NASA вирішили відповідати на всі питання і наочно демонструвати те, що відбувається.

Зараз вчені з лабораторії реактивного руху NASA, що є підрозділом Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені, показали відтінки марсіанської темряви, яка захопить все небо Червоної планети. Перший знімок показує яскраве полуденне небо, а потім фахівці демонструють, як Сонце із-за пилу та піску вітром почне потихеньку зникати, доки повністю не зникне, перетворивши Марс у царство темряви.

Дослідники розповіли, що за 20 років спостережень за Червоною планетою вони ще ніколи не бачили, як звичайний регіональний шторм розрісся до планетарних масштабів. Багато переживають, що буря просто «закопає» марсохід місії Opportunity. Але за словами вчених, це малоймовірно, а ось що становить реальну загрозу для апарату – це температури. ІЗ-за того, що із-за шторму не буде видно Сонця, температура опуститися до мінус 40 градусів за Цельсієм. Через те батареї ровера можуть поламатися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.