У магнітному щиті Землі виявили тріщину

Магнітне поле Землі захищає людей від шкідливого випромінювання заряджених частинок і метеоритів, а також викликає вражаюче північне сяйво. Але нове дослідження показало, що в магнітному полі є тимчасова «тріщина», це дозволило небезпечним галактичним часткам космічних променів проникнути в атмосферу.

Тріщина вказує на те, що магнітний щит Землі слабшає. Якщо це буде продовжуватися, то це може призвести до широко розповсюдженого хаосу на Землі, включаючи потужність чорних дір і шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Телескоп Grapes-3, в космічній лабораторії рентгенівської TIFR у Уті, Індія, зафіксував сплеск галактичних космічних променів близько 20 Гев, 22 червня 2015 року, який тривав протягом двох годин.

“Одночасне виникнення вибуху у всіх дев’яти напрямках свідчить про його близьке походження з Землею. Це також вказує на тимчасове ослаблення магнітного щита Землі, що може містити ключі для кращого розуміння майбутніх супербурь, які можуть паралізувати сучасну технологічну інфраструктуру на Землі, і поставити під загрозу життя космонавтів в космосі”, – написали автори дослідження, яке опубліковано в Physical Review Letters.

Чисельні розрахунки вказують на тимчасову тріщину магнітного щита Землі із-за появи магнітного перез’єднання. Магнітне перез’єднання може відбутися в будь-якому місці, де є потужні магнітні поля, такі як в магнітному середовищі Сонця. Це дозволило галактичним часткам космічних променів з більш низькою енергією увійти в атмосферу Землі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh