Авторські статтіНовини

У магнітному щиті Землі виявили тріщину

Магнітне поле Землі захищає людей від шкідливого випромінювання заряджених частинок і метеоритів, а також викликає вражаюче північне сяйво. Але нове дослідження показало, що в магнітному полі є тимчасова «тріщина», це дозволило небезпечним галактичним часткам космічних променів проникнути в атмосферу.

Тріщина вказує на те, що магнітний щит Землі слабшає. Якщо це буде продовжуватися, то це може призвести до широко розповсюдженого хаосу на Землі, включаючи потужність чорних дір і шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Телескоп Grapes-3, в космічній лабораторії рентгенівської TIFR у Уті, Індія, зафіксував сплеск галактичних космічних променів близько 20 Гев, 22 червня 2015 року, який тривав протягом двох годин.

“Одночасне виникнення вибуху у всіх дев’яти напрямках свідчить про його близьке походження з Землею. Це також вказує на тимчасове ослаблення магнітного щита Землі, що може містити ключі для кращого розуміння майбутніх супербурь, які можуть паралізувати сучасну технологічну інфраструктуру на Землі, і поставити під загрозу життя космонавтів в космосі”, – написали автори дослідження, яке опубліковано в Physical Review Letters.

Чисельні розрахунки вказують на тимчасову тріщину магнітного щита Землі із-за появи магнітного перез’єднання. Магнітне перез’єднання може відбутися в будь-якому місці, де є потужні магнітні поля, такі як в магнітному середовищі Сонця. Це дозволило галактичним часткам космічних променів з більш низькою енергією увійти в атмосферу Землі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України