У Львові за участю представників УГКЦ і ПЦУ відбувся міжконфесійний форум «Екуменічний рух і канонічне право»

20-21 травня 2021 року в приміщенні Українського католицького університету проходив науковий міжконфесійний форум «Екуменічний рух і канонічне право: синергія задля ефективного християнського свідчення перед викликами сьогодення».

 

Головним організатором заходу виступила Українська Греко-Католицька Церква у співпраці з Інститутом екуменічних студій УКУ. В заході, дотримуючись усіх правил карантину та засобів безпеки, наживо та онлайн взяли участь близько 40 експертів: голови єпархіальних комісій УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, спеціалісти з канонічного права, студенти богослов’я УКУ та особи зацікавлені екуменічною та правовою тематикою.

Ключовими доповідачами були представники Католицької та Православної Церков.

Отець-доктор Андрій Чорненко, проректор Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого УГКЦ, детально проаналізував новий документ, який видала Папська рада для сприяння християнській єдності у 2020 році під назвою «Єпископ і єдність християн: екуменічний путівник».

Отець-доктор Андрій Танасійчук, заступник Голови Канонічного відділу Патріаршої Курії УГКЦ, розповів про конкретні міжкофенсійні пасторальні випадки, з якими зустрічають священики на своїх парафіях при уділенні Святих Тайн Хрещення чи Вінчання, висловив свої поради як можна уникати певних непорозумінь.

Професор УКУ о. д-р Михайло Димид представив виклики, які стоять перед мішаними подружжями і заохотив Церкви активніше співпрацювати з такими парами.

Цікавою була доповідь, яку виголосив о. д-р Петра Балог, директор Інституту св. Томи Аквінського, що у Києві. Він представив розуміння і значення терміну “communio” (сопричастя) у різних традиціях Церкви.

Актуальними були також доповіді православних доповідачів Форуму. Так голова Комісії з міжхристиянського діалогу ПЦУ, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій Рудюк поділився своїми думками щодо місця та ролі людини-мирянина у парадигмі канонічного права православних Церков.

Після цього доповіді мали: прот. Володимир Вакін, ректор Волинської Православної Богословської Академії, який представив напрацювання православних богословів зібраних в книзі «Православний підручник з екуменізму»; о. Корнелій Хрущ, учений секретар Волинської православної богословської академії, та ієром. Кипріан Лозинський, декан богословського факультету ЛПБА, які говорили про важливість міжхристиянської відкритості у щоденному житті Церкви.

У Львові за участю представників УГКЦ і ПЦУ відбувся міжконфесійний форум «Екуменічний рух і канонічне право»

На завершення форуму отець-доктор Ігор Шабан, Голова Комісії УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, висловив сподівання, що обговорені теми та висновки, які були зроблені під час дискусії, покращать майбутню співпрацю між УГКЦ та ПЦУ та зможуть бути застосовані у щоденному житті Церков.

Комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh