Авторські статтіТехно

У Липецькій області виявлені залишки метеорита

Вчені в Липецькій області проводили археологічні дослідження, в ході яких виявили цікаву знахідку. Після консультації з керівником Інституту астрономії РАН Борисом Шустовим з’ясувалося, що це п’ять кілограмів осколків метеорита, що впав у червні.

Жителі п’яти областей Росії (Воронезької, Липецької, Орловської, Тульської й Курської) 21 червня спостерігали метеоритний дощ, який для звичайних обивателів ставши просто красивим космічним явищем. Очевидці повідомили, що в самому кінці метеоритного дощу стався потужний спалах. Така подія змусило вчених відправитися на пошуки останків метеоритів, які можуть стати дуже важливими для проведення наукових досліджень.

Так, фахівцями Інституту астрономії РАН за сприяння вчених Інституту динаміки геосфер РАН в період з 27 по 30 червня проводилася експедиція в район падіння метеоритів, в ході якої виявлено п’ять кілограмів уламків метеоритів. Отримані дані допоможуть визначити різні параметри як самого небесного прибульця, так і його орбіти. Попередня оцінка розмірів тіла, що вибухнув, точніше розпався, в атмосфері на висоті декількох десятків кілометрів становлять близько одного-двох метрів.

Вже відомо, що впавший на землю метеорит відноситься до класу хондритів. У результаті падіння він обгорів і придбав чорний окрас, але всередині він такий же сірий. Поява метеоритів є однією з головних наукових загадок, на вирішення якої спрямовані зусилля вчених, що займаються проблемою походження і ранньої еволюції Сонячної системи

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.