У Коломиї відбувся концерт духовної музики Stabat Mater

В часі Великого посту хочеться особливої музики, що передає історію страждань Ісуса Христа і Діви Марії, яка під своїм покровом тримає увесь світ. Вона народила Сина, розуміючи, що нелегким шляхом  Він має стати Спасителем. Саме ця історія вражала і надихала багатьох митців усіх епох.

Одним із тих був італійський композитор Дж. Б. Перголезі, який написав мелодію до «Stabat Mater» («Скорботна Мати»)  на слова монаха-францисканя Якопоне да Тоді. Цей твір є зворушливою оповіддю про глибокі людські почуття, де оповідається про страждання Діви Марії під час розп’яття Ісуса Христа. В другій частині оспівані благання грішника про дарування йому раю після смерті.

Вперше музика Перголезі та духовні твори інших європейських композиторів прозвучала в стінах Катедрального собору Преображення Христового в рамках мистецької програми “Stabat Mater”. Концерт відбувся за підтримки Благодійного фонду “Покуття” та Телерадіокомпанії НТК.

Для присутніх співали солістка Івано-Франківської філармонії, лауреат Міжнародних вокальних конкурсів, володарка унікального сопрано Ірина Ключковська та учасниця Rossini Opera Academy, мецо-сопрано Лілія Нікітчук. Голоси виконавців  доповнював академічний камерний оркестр з 30-літньою історією «Harmonia Nobile».

По закінченню програми виконавців вітали гучними оплесками. Владика Василь (Івасюк) підкреслив, що «в Церкві проповідують науки про Христа цілий рік, однак сьогодні в короткому часі ми відчули їх через музику. Інакше кажучи ці музичні твори є певним синтезом. Я дякую всім, хто знайшов час прийти, адже це є свідченням того, що наші серця тягнуться до Бога. Свого часу ми втратили цей зв’язок і повертаємо до Нього через молитву, як блудний син до свого батька. А як відомо пісня це подвійна молитва, бо хто співає, той молиться двічі».

Автор: Діана Чавага

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh