Духовне

У клініці ім. А. Джемеллі пройшла презентація нової програми лікування алкоголізму

У римській клініці імені Агостіно Джемеллі, що діє при Католицькому університеті Найсвятішого Серця, пройшла презентація нової програми надання медичних послуг пацієнтам із захворюваннями, викликаними вживанням алкоголю. Мета цього проекту – глобальна турбота про пацієнта, щоб дати йому шанс на одужання як від алкогольної залежності, так і від шкоди, завданої організму споживанням алкоголю.

Особлива увага буде приділятися найслабшим верствам населення, в першу чергу бездомним. Для цього на території клініки діє притулок «Будиночок милосердя». У ньому при співробітництві Спільноти Св. Егідія бездомні хворі отримують не тільки медичну допомогу, а й можливість відновити соціальний та трудовий статус.

Медики, які виступали на презентації нового комплексу послуг, підкреслили, що споживання алкоголю є важливою проблемою охорони здоров’я. Згідно з даними ВООЗ, алкоголь – третя за значимістю причина передчасної смерті та інвалідності в Європі: алкоголь стає причиною 200 тисяч смертей на рік. Семи з половиною відсоткам населення Європи поставлений діагноз «алкоголізм», і ця цифра зростає, перш за все серед підлітків. У молодого покоління алкоголізм часто супроводжують гостра інтоксикація, наркоманія і нікотинова залежність. Зростає число випадків смерті в ДТП через алкоголь. Алкоголь – це головна причина смерті молодих людей у віці до 24 років, а також насильства, погіршення когнітивних здібностей, уражень центральної нервової системи, серцево-судинних захворювань і уражень печінки.

Щорічно в клініку ім. Джемеллі надходять близько 500 хворих з патологіями, пов’язаними з алкоголізмом. Тут вже 20 років працює амбулаторія алкології, де пацієнтів приймають наркологи, гепатологи, неврологи і психіатри. Починаючи з 2002 року для пацієнтів з алкогольною поразкою печінки, яким показана трансплантація, проводиться терапія для попередження рецидивів алкоголізму після пересадки органу.

На презентації нової програми був присутній генеральний секретар Італійської єпископської конференції монс. Нунціо Галантіно. У своїй промові він підкреслив безкорисливий характер цього проекту, що складає «додаткову цінність» для клініки і її співробітників, оскільки, підкреслив єпископ, «з людської та професійної точки зору» у цій престижній клініці не було жодної необхідності і жодного «інтересу» створювати нову програму. Комплексна турбота про хворих на алкоголізм «прикрашає цю благородну структуру», зазначив монс. Галантіно, оскільки вона дозволяє «стикнутися зі слабкістю» і «з безкорисливою любов’ю схилитися над страждючою плоттю Христовою».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

16 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.