У клініці ім. А. Джемеллі пройшла презентація нової програми лікування алкоголізму

У римській клініці імені Агостіно Джемеллі, що діє при Католицькому університеті Найсвятішого Серця, пройшла презентація нової програми надання медичних послуг пацієнтам із захворюваннями, викликаними вживанням алкоголю. Мета цього проекту – глобальна турбота про пацієнта, щоб дати йому шанс на одужання як від алкогольної залежності, так і від шкоди, завданої організму споживанням алкоголю.

Особлива увага буде приділятися найслабшим верствам населення, в першу чергу бездомним. Для цього на території клініки діє притулок «Будиночок милосердя». У ньому при співробітництві Спільноти Св. Егідія бездомні хворі отримують не тільки медичну допомогу, а й можливість відновити соціальний та трудовий статус.

Медики, які виступали на презентації нового комплексу послуг, підкреслили, що споживання алкоголю є важливою проблемою охорони здоров’я. Згідно з даними ВООЗ, алкоголь – третя за значимістю причина передчасної смерті та інвалідності в Європі: алкоголь стає причиною 200 тисяч смертей на рік. Семи з половиною відсоткам населення Європи поставлений діагноз «алкоголізм», і ця цифра зростає, перш за все серед підлітків. У молодого покоління алкоголізм часто супроводжують гостра інтоксикація, наркоманія і нікотинова залежність. Зростає число випадків смерті в ДТП через алкоголь. Алкоголь – це головна причина смерті молодих людей у віці до 24 років, а також насильства, погіршення когнітивних здібностей, уражень центральної нервової системи, серцево-судинних захворювань і уражень печінки.

Щорічно в клініку ім. Джемеллі надходять близько 500 хворих з патологіями, пов’язаними з алкоголізмом. Тут вже 20 років працює амбулаторія алкології, де пацієнтів приймають наркологи, гепатологи, неврологи і психіатри. Починаючи з 2002 року для пацієнтів з алкогольною поразкою печінки, яким показана трансплантація, проводиться терапія для попередження рецидивів алкоголізму після пересадки органу.

На презентації нової програми був присутній генеральний секретар Італійської єпископської конференції монс. Нунціо Галантіно. У своїй промові він підкреслив безкорисливий характер цього проекту, що складає «додаткову цінність» для клініки і її співробітників, оскільки, підкреслив єпископ, «з людської та професійної точки зору» у цій престижній клініці не було жодної необхідності і жодного «інтересу» створювати нову програму. Комплексна турбота про хворих на алкоголізм «прикрашає цю благородну структуру», зазначив монс. Галантіно, оскільки вона дозволяє «стикнутися зі слабкістю» і «з безкорисливою любов’ю схилитися над страждючою плоттю Христовою».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh