У Кенії знайшли печеру, в якій люди жили 78 тисяч років тому

Німецькі вчені з Інституту розвитку людини Спільноти Макса Планка викопали і проаналізували стоянку давніх жителів Панга-я-Саїді. Це сукупність печер, загальна довжина яких досягла тисячі метрів.

Експерти повідомили, що в цих місцях жили печерні люди близько 80 тисяч років тому. На даний момент знахідка зосереджена в 15 кілометрах від берега, тим не менш, ця протяжність могла варіюватися залежно від рівня води. За словами дослідників, у той час люди не займалися ловом риби, оскільки були зайняті полюванням і збиральництвом.

Відкриття говорять про відсутність версії різкого сплеску інновацій. Це каже про те, що люди перебазувалися в бік більш розвинених знарядь праці і навчалися обробляти камені поступово. Найпростіші кам’яні інструменти, які виявили в Панга-я-Саїді, беруть свій початок 78 років тому. а 67 тисяч років тому вже існувало досконале знаряддя, наприклад залізо і наконечник.

Через кілька тисяч років люди змогли виготовляти намисто з шкаралупи яєць страуса і раковин молюсків, трохи пізніше освоїли різьблення на кістках.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh