Авторські статтіТехно

У Кенії знайшли печеру, в якій люди жили 78 тисяч років тому

Німецькі вчені з Інституту розвитку людини Спільноти Макса Планка викопали і проаналізували стоянку давніх жителів Панга-я-Саїді. Це сукупність печер, загальна довжина яких досягла тисячі метрів.

Експерти повідомили, що в цих місцях жили печерні люди близько 80 тисяч років тому. На даний момент знахідка зосереджена в 15 кілометрах від берега, тим не менш, ця протяжність могла варіюватися залежно від рівня води. За словами дослідників, у той час люди не займалися ловом риби, оскільки були зайняті полюванням і збиральництвом.

Відкриття говорять про відсутність версії різкого сплеску інновацій. Це каже про те, що люди перебазувалися в бік більш розвинених знарядь праці і навчалися обробляти камені поступово. Найпростіші кам’яні інструменти, які виявили в Панга-я-Саїді, беруть свій початок 78 років тому. а 67 тисяч років тому вже існувало досконале знаряддя, наприклад залізо і наконечник.

Через кілька тисяч років люди змогли виготовляти намисто з шкаралупи яєць страуса і раковин молюсків, трохи пізніше освоїли різьблення на кістках.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.