Авторські статтіНовини

У гробниці вікінгів знайшли неймовірну сокиру

Археологи опублікували відомості про результати дослідження гробниці вікінгів, яку вони виявили на території півострова Ютландія, розташованого в Данії. У похованні знайшли тіла двох чоловіків і жінки, але особливої уваги заслуговує сокира, збереження якої здивувалофахівців.

Знайдену в 2012 році гробницю, прозвали «будинок мертвих» із-за її рідкості у виготовленні і способі поховання. Під час будівництва автодороги, коли в принципі і було виявлено поховання вікінгів, почалися розкопки, в ході яких вже було виявлено безліч цікавих знахідок, які передаються в місцевий музей Сількеборга. Як повідомляє керівник розкопок, гробниця була побудована приблизно 950 років тому. Розміри місця поховання становлять 13х4 метра.

Також всередині були виявлені тіла двох чоловіків і жінки. Фахівці вважають, що тут були поховані знатні люди, тому що разом з ними були прикраси і багато вільного простору. Якщо одного чоловіка і жінку можна назвати сім’єю, то другий був похований по всій видимості воїном. Експерти повідомляють, що в цей час знатних воїнів могли поховати разом зі своїм правителем. Біля тіла було знайдено сокиру, яку вже прозвали найвдалішою знахідкою.

Її унікальність полягає в тому, що вона є надзвичайно великих розмірів, що виділяє серед інших знарядь того часу. Крім цього, на ній не було прикрас і візерунків, що означає лише грізність використання даної сокири. Крім цього, у гробниці була виявлена й інша бойова зброя, а також ключі (символ високого статусу), намиста, золоті нитки, залишки тканини, викарбувані в Азії срібні монети і ваза.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України