У гробниці вікінгів знайшли неймовірну сокиру

Археологи опублікували відомості про результати дослідження гробниці вікінгів, яку вони виявили на території півострова Ютландія, розташованого в Данії. У похованні знайшли тіла двох чоловіків і жінки, але особливої уваги заслуговує сокира, збереження якої здивувалофахівців.

Знайдену в 2012 році гробницю, прозвали «будинок мертвих» із-за її рідкості у виготовленні і способі поховання. Під час будівництва автодороги, коли в принципі і було виявлено поховання вікінгів, почалися розкопки, в ході яких вже було виявлено безліч цікавих знахідок, які передаються в місцевий музей Сількеборга. Як повідомляє керівник розкопок, гробниця була побудована приблизно 950 років тому. Розміри місця поховання становлять 13х4 метра.

Також всередині були виявлені тіла двох чоловіків і жінки. Фахівці вважають, що тут були поховані знатні люди, тому що разом з ними були прикраси і багато вільного простору. Якщо одного чоловіка і жінку можна назвати сім’єю, то другий був похований по всій видимості воїном. Експерти повідомляють, що в цей час знатних воїнів могли поховати разом зі своїм правителем. Біля тіла було знайдено сокиру, яку вже прозвали найвдалішою знахідкою.

Її унікальність полягає в тому, що вона є надзвичайно великих розмірів, що виділяє серед інших знарядь того часу. Крім цього, на ній не було прикрас і візерунків, що означає лише грізність використання даної сокири. Крім цього, у гробниці була виявлена й інша бойова зброя, а також ключі (символ високого статусу), намиста, золоті нитки, залишки тканини, викарбувані в Азії срібні монети і ваза.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh