Авторські статтіДуховне

Ватиканська педіатрична лікарня «Дитятка Ісуса» – в авангарді трансплатацій в Європі

Ватиканська педіатрична лікарня «Дитятка Ісуса»  – «Bambino Ges?» в Римі є не тільки найбільшою педіатричною лікарнею та педіатричним науково-дослідним центром у Європі, але з усіх європейських лікарень тільки тут робляться всі види трансплантацій.

Лікарня «Дитятка Ісуса» була заснована італійською родиною Сальвіяті у 1869 році, як перша в Італії дитяча лікарня, а 1924 року її подаровано Апостольській Столиці і вона відома як «лікарня Папи». З європейських лікарень тільки тут роблять усі види можливих трансплантацій. Про це, серед іншого, йшла мова під час презентації діяльності цієї лікарні та науково-дослідної роботи протягом 2015 року, яку проведено у Ватикані в приміщеннях Папської академії наук. Був присутній кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар  Святої Столиці, а серед виступаючих – президент Папської академії наук  єпископ Марсело Сорондо, президент лікарні пані Марієлля Енок, науковий директор Бруно Дапіккола та головний лікар Массіліано Рапоні.

Кардинал Паролін подякував усім, хто кожного дня з любов’ю докладає якнайбільших зусиль для лікування не тільки італійських дітей, але і з багатьох країн світу та підкреслив, що лікарня «Дитятка Ісуса» є виявом милосердної любові та уваги Папи до найслабших, адже її завданням є в ім’я Папи лікувати терплячих, насамперед, важко хворих дітей, які вимагають особливої уваги.

На конференції був представлений результат праці, виконаної в 2015 році, а це  326 трансплантацій, на 4 відсотки більше, ніж у попередньому році, майже 79000 маленьких пацієнтів отримали невідкладну допомогу, лікарня має можливість використовувати вертолітний майданчик Ватикану для надзвичайних педіатричних ситуацій,  понад 1 мільйон 500 тисяч  дітей було обслужено амбулаторно.  До цього слід додати 12 тисяч дітей з рідкісними захворюваннями, яким був поставлений діагноз та надана відповідна медична допомога. Також збільшилась допомога іноземним сім’ям: 3300 сімей отримали допомогу культурних посередників. Батькам хворих дітей був представлений безкоштовний нічліг. Таких випадків було 88 тисяч.

Пані Марієлля Енок, президент лікарні «Дитятка Ісуса» розповіла для «Радіо Ватикану», що тут приймають дітей з багатьох країн світу, де вони не можуть отримати відповідного лікування. Лікарня лікує їх безкоштовно, також і безкоштовно приймає їхніх батьків. Серед тих, хто отримує тут лікування, є також чимало дітей з України. За її словами, в лікарні «Дитятка Ісуса» стараються лікувати якнайкраще, щоб цим виявити любов до маленьких пацієнтів, а хворі діти – це постійний заклик до милосердня й допомоги.

Починаючи від заснування лікарні, усі Папи, від Пія ХІ до Папи Франциска, а, зокрема, святі Іван ХХІІІ та Іван Павло ІІ, сприймали місію цієї педіатричної лікарні як послідовний та яскравий приклад пастирської любові до недужих дітей. Лікарня виконує свою місію, стараючись бути зразком професіоналізму, прозорості, людської та християнської відкритості та жертвенності задля добра своїх маленьких пацієнтів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.