Українці в Чехії

В Чехії зрубали головну різдвяну ялинку країни: відео

У неділю, 24 листопада, в чеському селищі Семилы (Semily) на півночі республіки спиляли головну різдвяну ялинку країни, яка буде радувати жителів і гостей Праги в майбутні зимові свята. Хвойну красуню доставляти і встановлять на Староместкій площі в ніч на вівторок, 26 листопада.

Ялина росла на приватній ділянці. Фахівці вкоротили її з 25 до необхідних 22-х метрів. Раніше дендрологи провели аналізи підтвердили, що дерево добре. Його вік – 56 років, маса – близько 5 тонн. Спиляти головний символ прийдешнього Різдва доручили багаторазовому чемпіону Чехії по роботі з бензопилою Їржі Ворличеку. За процесом спостерігали журналісти та місцеві жителі.

Ялина компанії Taiko, організовує різдвяні ярмарки в центрі Праги, в рамках оголошеного раніше конкурсу запропонувала власниця ділянки Соня Яромилкова. Вона все одно збиралася спиляти дерево через його висоти, оскільки побоювалася, що у випадку буревію воно може впасти на будинок. За перемогу в конкурсі він отримає 10 тис. крон, які передасть своєї колишньої колеги, чия донька проходити лікування від раку.

«Це дуже красиве дерево, яке росло без будь-яких перешкод. Тому воно струнке з рівномірними гілками», – сказав директор Taiko Петро Гозак.

Ялинку на Староместскій площі урочисто запалять увечері в суботу, 30 листопада. Її прикрасять абсолютно новими іграшками та гірляндами. Декорації самої ярмарок також будуть відрізнятися від минулорічних. Подробиці організатор поки тримає в секреті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України