Здоров'я

Як швидкість ходьби відбивається на нашому здоров’ї

І навіть на старінні!

Вчені не перестають дивувати і нещодавно виявили, що ті, з якою швидкістю ми пересуваємося, безпосередньо відображає стан нашого організму. І навіть впливає на нього. Результати багаторічного дослідження були опубліковані в JAMA Network Open.

— Те, як швидко людина рухається в середньому віці, каже про те, наскільки його мозок і тіло постаріли і з якою швидкістю в його організмі відбувається процес старіння, — говорити Джі Хартманн Расмуссен, науковий співробітник, вивчає старіння в Університеті Дьюка. — Швидкість ходи не тільки показник загального стану організму, але і стану його мозку.

Вчені після величезної кількості тестів і досліджень прийшли до трьох важливих висновків.

1. Повільна ходу в 40 років, в першу чергу пов’язана з тим, що людина протягом життя мало займався спортом. Тоді — ось парадокс! — організм ніби швидше зношується, швидше згасає. Фізична працездатність у другій половині життя починає різко падати, якщо до цього людина не навантажувати своє тіло фізичними вправами як слід.

2. У тих, хто воліє рухатися повільно і нікуди не поспішає, раніше починаються структурні зміни мозку та вікові руйнування внутрішніх органів. Це позначається на зовнішньому вигляді, тому особа повільних людей виглядає значно старше, ніж у тих, хто воліє пересуватися швидко.

3. Також була виявлена чітка зв’язок між рівнем IQ і ризиком розвитку деменції між тими , хто швидко ходить, і тими, хто повільно. У «пришпорених» краще інтелект і в цілому висока нейрокогнітивне функціонування. Вони не тільки швидко ходять, вони міркують швидше. Але справедливості заради варто відзначити, що майбутню повільність вчені вже здатні помітити в трирічному віці. Тобто це ще й індивідуальна особливість кожної людини, закладена від природи. На що ми можемо вплинути, але повністю змінити свої обмінні процеси не в силах.

Але чому ж саме швидкість ходи відображає стан організму?

— Ходьба здається такою простою річчю, — говорить доктор Расмуссен. — Але насправді вона потребує одночасного функціонування і взаємодії безлічі різних систем і органів, включаючи ваші кістки, серце, легені, м’яка м’язи, зір, нервову систему і т. д. Тому зниження швидкості ходьби є ознакою старіння і погіршення роботи органів. Але є і зворотний вплив — якщо людина намагається ходити швидше і більше, то він гальмує процеси старіння в своєму організмі, так як ходьба є тренуванням для всіх систем, які задіяні в цей момент.

ТЕСТ

Оцініть швидкість свого старіння через швидкість ходи

Тут не потрібен експерт, будь-яка людина сам впорається і зможе визначити коефіцієнт свого старіння через швидкість своєї ходи. Потрібно порахувати, скільки кроків в своєму звичайному темпі ви робите в хвилину.

У цьому допоможе спеціальна програма в телефоні або ж просто поставте секундомір і порахуйте свої кроки протягом хвилини ходьби. Дослідники вважають ідеальним показник 100 кроків на хвилину. Він свідчить про високе  здоров’я і низьку швикість старіння. Чим нижче цей показник, тим вище ваша швидкість старіння.

http://www.wday.ru/krasota-zdorovie/encyclopedia-zdorovia/kak-skorost-khodby-otrazhaetsya-na-nashem-zdorove/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України