Здоров'я

Як швидкість ходьби відбивається на нашому здоров’ї

І навіть на старінні!

Вчені не перестають дивувати і нещодавно виявили, що ті, з якою швидкістю ми пересуваємося, безпосередньо відображає стан нашого організму. І навіть впливає на нього. Результати багаторічного дослідження були опубліковані в JAMA Network Open.

— Те, як швидко людина рухається в середньому віці, каже про те, наскільки його мозок і тіло постаріли і з якою швидкістю в його організмі відбувається процес старіння, — говорити Джі Хартманн Расмуссен, науковий співробітник, вивчає старіння в Університеті Дьюка. — Швидкість ходи не тільки показник загального стану організму, але і стану його мозку.

Вчені після величезної кількості тестів і досліджень прийшли до трьох важливих висновків.

1. Повільна ходу в 40 років, в першу чергу пов’язана з тим, що людина протягом життя мало займався спортом. Тоді — ось парадокс! — організм ніби швидше зношується, швидше згасає. Фізична працездатність у другій половині життя починає різко падати, якщо до цього людина не навантажувати своє тіло фізичними вправами як слід.

2. У тих, хто воліє рухатися повільно і нікуди не поспішає, раніше починаються структурні зміни мозку та вікові руйнування внутрішніх органів. Це позначається на зовнішньому вигляді, тому особа повільних людей виглядає значно старше, ніж у тих, хто воліє пересуватися швидко.

3. Також була виявлена чітка зв’язок між рівнем IQ і ризиком розвитку деменції між тими , хто швидко ходить, і тими, хто повільно. У «пришпорених» краще інтелект і в цілому висока нейрокогнітивне функціонування. Вони не тільки швидко ходять, вони міркують швидше. Але справедливості заради варто відзначити, що майбутню повільність вчені вже здатні помітити в трирічному віці. Тобто це ще й індивідуальна особливість кожної людини, закладена від природи. На що ми можемо вплинути, але повністю змінити свої обмінні процеси не в силах.

Але чому ж саме швидкість ходи відображає стан організму?

— Ходьба здається такою простою річчю, — говорить доктор Расмуссен. — Але насправді вона потребує одночасного функціонування і взаємодії безлічі різних систем і органів, включаючи ваші кістки, серце, легені, м’яка м’язи, зір, нервову систему і т. д. Тому зниження швидкості ходьби є ознакою старіння і погіршення роботи органів. Але є і зворотний вплив — якщо людина намагається ходити швидше і більше, то він гальмує процеси старіння в своєму організмі, так як ходьба є тренуванням для всіх систем, які задіяні в цей момент.

ТЕСТ

Оцініть швидкість свого старіння через швидкість ходи

Тут не потрібен експерт, будь-яка людина сам впорається і зможе визначити коефіцієнт свого старіння через швидкість своєї ходи. Потрібно порахувати, скільки кроків в своєму звичайному темпі ви робите в хвилину.

У цьому допоможе спеціальна програма в телефоні або ж просто поставте секундомір і порахуйте свої кроки протягом хвилини ходьби. Дослідники вважають ідеальним показник 100 кроків на хвилину. Він свідчить про високе  здоров’я і низьку швикість старіння. Чим нижче цей показник, тим вище ваша швидкість старіння.

http://www.wday.ru/krasota-zdorovie/encyclopedia-zdorovia/kak-skorost-khodby-otrazhaetsya-na-nashem-zdorove/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh