Українці в Чехії

У чеському Брно пам’ятник червоноармійцям розписали червоною фарбою

Невідомий вандал облив червоною фарбою постамент пам ” ятника солдатам Червоної Армії в Брно.

Нагадаємо, в ніч на 23 жовтня пам’ятник солдатам Червоної Армії в Остраві був розписаний червоною фарбою з балончика. Біля пам ” ятника був виявлений угорський прапор і напис Budapešť 1956.

У зв’язку з іншим поспіль актом вандалізму посольство Росії в Чехії опублікувало в Фейсбуці наступний коментар: «Рішуче засуджуємо чергову боягузливу варварську витівку, суперечить елементарним нормам цивілізованого суспільства. На фоні в цілому дбайливого і шанобливого ставлення жителів Чехії до пам’яті радянських воїнів подібні інциденти виглядають спробами внести розбрат у російсько-чеські відносини, скріплені загальною історією боротьби з фашистськими загарбниками. Така тенденція, що підігрівається тут окремими політичними силами, не може не викликати занепокоєння».

У посольстві Росії переконані, що «осквернення пам ” ятників не буде терпимо сприйматися громадськістю чеської, отримає тут належну оцінку, а правоохоронні органи візьмуть дієві заходи для встановлення і покарання винних, недопущення повторення атак вандалів у майбутньому».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України