У Британії вчені вперше виростили штучну плаценту

У майбутньому це має сприяти зменшенню числа викиднів. Також передбачається з допомогою винаходу покращувати здоров’я новонароджених.

У Британії вчені вперше виростили штучну плаценту. Це вдалося фахівцям, що працюють в Кембриджському університеті.

Біологи змогли домогтися створення з стовбурових клітин мініатюрного аналога плацентарної тканини. Фахівці визнають, що вони мають дуже обмеженими даними про принципи роботи плаценти. Багато в чому це пов’язується саме з відсутністю її повноцінних аналогів в лабораторних умовах.

У той час, будь-який збій в тому, як працює цей орган, може представляти загрозу життю не тільки дитини, але і його матері. Все може починатися токсикозом і закінчуватися важкими викиднями.

Чи дійсно серотонін робить людину щасливою – прочитайте про гормон щастя.

В плаценті є два типи клітин. Одні створюють особливий бар’єр між кровоносною системою зародка і організмом матері. Інші організовують відбувається між ними обмін речовин.

Поки що вчені не знають, як саме виникають ці плацентарні клітини і як збої в їх роботи пов’язані з виникаючими ускладненнями. Відкриття британських біологів допоможе просунутися в цьому напрямку.

Також, завдяки йому, вони намагатимуться зрозуміти, чому частина жінок бувають безплідними, як розвиваються викидні і чому деякі віруси здатні проникати через плаценту.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh