Авторські статтіТехно

У Британії вчені вперше виростили штучну плаценту

У майбутньому це має сприяти зменшенню числа викиднів. Також передбачається з допомогою винаходу покращувати здоров’я новонароджених.

У Британії вчені вперше виростили штучну плаценту. Це вдалося фахівцям, що працюють в Кембриджському університеті.

Біологи змогли домогтися створення з стовбурових клітин мініатюрного аналога плацентарної тканини. Фахівці визнають, що вони мають дуже обмеженими даними про принципи роботи плаценти. Багато в чому це пов’язується саме з відсутністю її повноцінних аналогів в лабораторних умовах.

У той час, будь-який збій в тому, як працює цей орган, може представляти загрозу життю не тільки дитини, але і його матері. Все може починатися токсикозом і закінчуватися важкими викиднями.

Чи дійсно серотонін робить людину щасливою – прочитайте про гормон щастя.

В плаценті є два типи клітин. Одні створюють особливий бар’єр між кровоносною системою зародка і організмом матері. Інші організовують відбувається між ними обмін речовин.

Поки що вчені не знають, як саме виникають ці плацентарні клітини і як збої в їх роботи пов’язані з виникаючими ускладненнями. Відкриття британських біологів допоможе просунутися в цьому напрямку.

Також, завдяки йому, вони намагатимуться зрозуміти, чому частина жінок бувають безплідними, як розвиваються викидні і чому деякі віруси здатні проникати через плаценту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України